Share Button

violonchel-v-samolete

Музичний інструмент – річ коштовна і тендітна. Справжній музика під час подорожі на літаку не відправить свій інструмент в багажному відсіку разом з іншими сумками. Що вже говорити про колекціонерів, які перевозять старовинні музичні інструменти, пошкодити які означає зіпсувати власну колекцію або втратити сотні, а то й тисячі доларів. Пропонуємо ознайомитися з особливостями перевезення даного виду вантажу літаком.

Всього існує чотири способи транспортування музичних інструментів:

  • ручною поклажею
  • оформлення додаткового авіаквитка
  • багажем
  • вантажем

Основними критеріями, які потрібно враховувати при виборі відповідного варіанту перевезення – це габарити і вага. Якщо Ви зібралися в подорож, вже купили авіаквитки, але ще вагаєтесь, чи брати з собою гітару, ця стаття для Вас.

Розглянемо докладніше кожен варіант перевезення музичних інструментів.

Як ручна поклажа

Взяти музичний інструмент замість ручної поклажі в салон – це найбезпечніший спосіб перевезення речей, які потребують делікатного ставлення. Необхідно заздалегідь поцікавитись нормами провезення ручної поклажі конкретної авіакомпанії, адже кожен перевізник має свої критерії, обмеження та особливості.

Наприклад, авіаквитки МАУ в економ класі дають право пасажиру взяти на борт сумку з параметрами 55х40х20 см, а вагою до 7 кг, авіаквитки в бізнес клас збільшують вагу ручної поклажі до 12 кг, залишаючи габарити такими ж.
Авіаквитки на лайнер компаній Iberia Airlines або EasyJet дозволяють клієнту перевезти в якості ручної поклажі сумку відповідну розмірам гітари, тобто 30х38х120 см. Єдина умова – у пасажира не буде ще однієї сумки в салоні. Допустимим габаритам відповідають, наприклад, флейти, кларнети, флейти, скрипки, альти і т.п.

Деякі авіакомпанії передбачають можливість транспортування музичного інструменту в салоні літака за додаткову плату. Так, пасажири з авіаквитками на рейси Aegean Airlines можуть придбати додаткову ручну поклажу. Також аналогічною послугою можна скористатися, якщо забронювати авіаквитки airBaltic з додатковою оплатою 40-60 євро.

Оформлення додаткового авіаквитка

Даний спосіб також є досить безпечним для перевезення музичних інструментів. Але такий варіант транспортування виявиться досить витратним, адже доведеться купувати окремий авіаквиток. На сусіднє місце в літаку можна «посадити» духові інструменти, бандури, віолончелі і т.п.

Наприклад, МАУ дозволяє оформляти авіаквиток і перевозити на сидінні пасажирського крісла інструмент вагою до 75 кг і параметрами 65х46х115 см. А Air France не допускає оформлення авіаквитка для транспортування на окремому кріслі багажу, вага якого перевищує 46 кг. Зверніть увагу, що ці параметри застосовуються до інструментів в футлярах, кейсах або коробках.

Якщо параметри інструменту перевищують допустимі норми, то можна купити два додаткових авіаквитка.Слід зазначити, що музичні інструменти можна провозити по додатковому авіаквитку тільки з супроводжуючим пасажиром. Під час посадки в літак власнику авіаквитків видадуть окремий посадковий талон для багажу.

Багажем

Даний спосіб досить екстремальний, адже авіакомпанія не несе відповідальності за пошкоджений під час перевезення музичний інструмент при неналежній упаковці. Тому приділіть особливу увагу захисту. Звичайно, найкраще провозити його в жорстких чохлах або кейсах, але якщо такої можливості немає, то можна скористатися гофрокартоном або повітряно-пухирчастою плівкою. Обов’язково нанесіть на свій багаж напис «крихкий» (fragile). Також не забувайте про можливість оголосити вартість багажного місця, яка гарантує відшкодування збитків, якщо інструмент буде пошкоджений при транспортуванні. Така послуга платна і складає 10% від оголошеної вартості.

Якщо габарити перевищують допустимі норми по вазі або сумі трьох вимірів, то пасажир оплачує перевищення відповідно до тарифів понад норматив (їх можна знайти на сайті авіакомпанії, авіаквитки якої придбали).

Зверніть увагу, якщо розміри багажу (разом з упаковкою) перевищують 80 фунтів (203 см), а вага більше 32 кг, необхідно зробити запит у авіакомпанії до оформлення авіаквитків.

Вантажем

Якщо Ваш музичний інструмент досить великий (контрабас, арфа і т.п), його можна транспортувати тільки як вантаж (якщо компанія, авіаквитками якої Ви вирішили скористатися, надає цю послугу). Наприклад, авіакомпанія KLM перевозить музичні інструменти як вантаж, вага яких перевищує 46 кг.
Слід розуміти, що загальних правил і рекомендацій з перевезення такого роду крихкого багажу не існує, кожна авіакомпанія вимагає виконання власних правил. Тому спробуйте обумовлювати це питання заздалегідь – ще до оформлення авіаквитків.

Перевезення рідких і старовинних музичних інструментів

Для вивезення закордон старовинних музичних інструментів потрібні документи, що підтверджують, що вони не є художньою, культурною чи історичною цінністю держави, що не занесені до реєстру культурної спадщини України та їх можна вивозити тимчасово або назавжди. Дані документи оформляються в Міністерстві культури України.

Дозвіл на вивезення Державної служби контролю не потрібен, якщо власник має:

  • фабричний паспорт, торгову квитанцію, чек, ярлик на інструменті і т.п .;
  • механічні та електромузичні інструменти фабричного виробництва;
  • музичні інструменти фабричні серійні вітчизняного та зарубіжного виробництва, виготовлені після 1950 року