Share Button

passenger-shaming_cut-photo.ru

Буває так, що опинившись на борту літака пасажири стикаються з тим, що не можуть заснути. І добре планується переліт в 2-3 години, але якщо попереду 10-12 годин польоту, то виспатися і відпочити вкрай важливо і необхідно.

Що ж робити, щоб заснути під час польоту?

  • Перший, і найпростіший спосіб – це втомити напередодні себе так, щоб було бажання відключитися ще до зльоту. Збирайте в дорогу сумки, сходіть в спортзал або сауну, наведіть порядок вдома, проведіть ніч перед вильотом біля телевізора або ноута – бажання поспати в дорозі гарантовано
  • Важливо перейти на режим сну в тому часовому поясі, куди ви летите. Після приземлення вранці або вдень за місцевим часом не дозволяйте собі спати – це тільки ускладнить процес акліматизації.
  • Бортпровідники – одні з тих, хто відчувають зміну часових поясів частіше за інших. Вони радять дотримуватися так званого правила 10:30. Якщо ви приїжджаєте коли по вашому домашньому часу ще немає 10:30 ранку, тоді можете поспати 2-3 години (але не більше того – цикл сну складає півтори години, тому цього достатньо, щоб організм відпочив). Якщо за звичним для вас часом більше 10:30, то зробіть легку зарядку, випийте чашку кави, а спати лягайте за місцевим часом.
  • Маска для сну, беруші і надувна подушка – відмінні помічники для того, щоб під час сну вам було максимально комфортно.
  • Відмінна альтернатива берушам – шумозаглушуючі навушники. Під звуки улюбленої музики (зазвичай рекомендують включати класичну) сон до вас прийде швидше.
  • Зручний одяг грає важливу роль. Якщо не хочете подорожувати в спортивному костюмі і кросівках, тоді захопіть на борт змінний одяг. Легкі штани, бавовняні шкарпетки і худі – це те, в чому вам буде комфортно спати, і не страшно, якщо речі помнуться. А капюшон зручно використовувати замість маски для сну.
  • Місце в салоні літака також впливає на вашу готовність і можливість швидко заснути. Обирайте місця далі від туалету, найкраще якщо це будуть місця біля вікна.