Питання, чи можна літати з маленькою дитиною в літаку, завжди актуальне і викликає активне обговорення. Але це лише частина питання. Адже головне не в тому «чи можна», а в тому – «ЯК здійснити авіапереліт з немовлям». Головне завдання батьків – докласти максимум зусиль для створення комфортних умов під час перельоту. Про те, як підготуватися і перенести подорож на літаку з немовлям, читайте в цій статті.
Готуємо документи
Для подорожі з дітьми зовсім недостатньо придбати авіаквиток і приїхати в аеропорт. Як і у всіх європейських країнах, перетин кордону України з маленькими дітьми супроводжується певним пакетом документів:
- закордонний паспорт (відповідно до українського законодавства, з 1 квітня минулого року діти молодше 12 років можуть перетинати кордон України тільки за особистим закордонним паспортом);
- оригінал свідоцтва про народження;
- якщо дитина подорожує з одним з батьків, то необхідно мати нотаріально завірений дозвіл на його вивезення від другого з батьків;
- віза одного з батьків з вписаним ім’ям дитини (при необхідності)
Купуємо авіаквитки
Авіаквиток для немовляти оформляється разом з квитком для дорослого (окремо забронювати авіаквиток для дитини віком до 2 років неможливо). Зазвичай перевезення дітей, які не досягли дворічного віку здійснюється безкоштовно, але іноді батькам все ж доводиться доплачувати 10% від тарифу. Варто звернути увагу, що всю дорогу малюк проведе у Вас на руках – окреме місце не надається.
Якщо Вам все-таки хочеться посадити своє чадо на окреме сидіння, то необхідно придбати дитячий квиток. Як правило, такий авіаквиток на 50% дешевше .
Реєструємося на рейс
Найбільш комфортним місцем в салоні літака для подорожі з немовлям є перший ряд – досить місця, менше сусідів і можливість отримати люльку (яка кріпиться на стінку перед пасажиром в першому ряду).
Щоб встигнути забронювати бажане місце, необхідно приїхати на реєстрацію завчасно. Звичайно, на стійці реєстрації Вас пропустять без черги, також Ви можете звернутися на стійку для пасажирів бізнес класу, але тримати місце на борту лайнера спеціально для Вас ніхто не буде. Якщо Ви летите з коляскою, то нею можна користуватися до посадки на борт літака (її здають у трапа при вході в «рукав»).
Збираємо речі і дитяче харчування
За словами досвідчених мам-мандрівниць, в літак потрібно взяти з собою:
- засоби для догляду (вологі і сухі серветки, одноразові пелюшки і т.п.);
- підгузники (краще взяти з невеликим запасом);
- змінний одяг (2-3 комплекта, в залежності від тривалості рейсу);
- ковдру і дорожню подушку;
- нагрудник для годування і ложечку;
- аптечку (жарознижувальні, препарат для лікування кишкових розладів, гель для зняття болю при прорізуванні зубів);
Що стосується їжі, то поцікавтеся у авіакомпанії, чи є на рейсі «дитяче меню». Якщо його немає, або воно Вам не підходить, то на борт літака можете взяти необхідну кількість дитячого харчування, йогуртів, печива, фруктів.
Зручно влаштовуємся в літаку
Якщо очікується довгий переліт, то авіакомпанія може надати люльку, але про це необхідно завчасно повідомити авіакомпанію. Спеціальна люлька кріпиться на стінку перед першим рядом пасажирських крісел на початку салону.
Якщо для малюка заброньовано окремий авіаквиток, то можна взяти з собою автокрісло (уточніть у співробітника авіакомпанії, які крісла підходять для використання на борту літака). Але майте на увазі, при зльоті та посадці, для дотримання правил безпеки, потрібно тримати своє чадо на руках.