Share Button

Стародавні міста – це справжнє джерело історій для мандрівника. Саме стародавні міста тягнуть низку епох. Пропонуємо Вашій увазі 5 древніх міст, які варто відвідати.

Єрихон (Палестина)
Єрихон – це старовинне місто, яке знаходиться на березі річки Йордан і яке населене по тепер. Серед унікальних руїн виявлена ​​8-метрова кам’яна вежа, зведена в період докерамічного неоліту, масивні міські стіни, споруджені в епоху бронзового століття, поховання, зроблені ще за часів халколіта. Тут же знайдені руїни колись розкішного палацу з чудово декорованими залами, басейном і банями. Багато тисячоліть тому він належав царю Іроду.

dsc_6278

Біблос (Ліван)
В епоху античності Біблос був портовим містом, через який греки експортували папірус з Єгипту в Грецію. Вони і дали древньому поселенню таку дивовижну назву, від якої згодом і пішла назва священної книги – «Біблія». Пам’ять про релігійне минуле древнього міста зберігають величні храми, зведені фінікійцями і красива церква святого Іоанна Хрестителя, споруджена хрестоносцями приблизно в 12 столітті.

intro2

Єрусалим (Ізраїль)
Найстаріше місто, духовний центр християнства, засноване 3 тисячоліття до Різдва Христового. Священна земля унікального міста досі відкриває все нові і нові таємниці давнього християнського світу, археологи витягають на поверхню дивовижні знахідки, хвилюючі як віруючих людей, так і прагматично налаштованих істориків.

?????????????????????????????

Самарканд (Узбекистан)
Самарканд або древній Мараканд заснований близько 5 тис. років до н.е. і знаходиться в долині річки Заравшан. Місто зазнало багато змін і було свідком величезної кількості подій. Тут можна побачити найдавніші споруди і арки, споруджені тисячі років тому. Однією з головних визначних пам’яток міста є знаменита обсерваторія Улугбека. Самарканд свого часу був торговою точкою на шовковому шляху, завдяки цьому місто культурно розвивалося.

DSC_0150

Дербент (Дагестан)
Місто було фортецею, оплотом, яке захищало своїх жителів від набігів кочових племен. Місто знаходиться на території сучасної Росії, було засновано близько 5 століть до н.е. Однак, перші поселенці влаштувалися тут до початку третього тисячоліття. У місті велика кількість стародавніх споруд, фортець і мечетей.

panorama-derbenta