Ви заходите в салон літака, сідаєте в крісло, пристібаєте ремені безпеки, закриваєте очі і робите глибокий вдох … нарешті довгоочікувана відпустка. Зовсім скоро можна буде повністю розслабитися і відпочити від буденної суєти. Здається, ніхто не в силах перешкодити. Але, як відомо, підвох завжди поруч – в даному випадку це акліматизація. Можете вважати себе щасливцем, якщо цей не найприємніший процес Вас не торкнеться або пройде непомітно. Але ось дні, коли організм надумає пристосовуватися до нових умов навколишнього світу (а це від 7 до 10 днів) запам’ятаються надовго. Щоб максимально полегшити акліматизацію і швидше впоратися з цим завданням потрібно всього нічого – ознайомитися з нашими рекомендаціями.
Готуємося до відпустки заздалегідь
Експерти рекомендують починати активну підготовку до відпочинку за 3-5 днів до вильоту. І перше, що потрібно зробити – переглянути свій режим дня, щоб підготувати себе до курортного розпорядку дня. Якщо Ви забронювали авіаквитки в східні країни, тоді почніть вставати о 6-7 годині ранку за нашим часом, а спати лягайте близько 9 вечора (вечеря о 6). Якщо ж у Вас авіаквиток в західну країну – прокидайтеся в 9, лягайте – опівночі.
Робіть бронювання на літак таким чином, щоб прибуття в пункт призначення було вночі – організм більш безболісно перенесе стрес перельоту.
Рекомендації: відлітаючи в східному напрямку, купуйте квитки на вечірні рейси, в західному – авіаквитки на ранкові або денні перельоти. Якщо переліт очікується тривалий, бронюйте квитки на рейси з пересадками – організм краще впорається зі зміною поясів.
Не забуваємо про профілактику акліматизації під час перельоту
Щоб не послаблювати свій організм і не піддавати його хвороб, пийте в літаку більше води. Від алкогольних та кавових напоїв краще відмовитися – вони підсилюють виділення рідини.
Дбаємо про організм по прибуттю на місце
- п’ємо багато рідини. Перевагу краще віддати мінеральній воді, що містить магній, натрій і калій. У день рекомендується випивати 2-2,5 літра
- правильно харчуємося. Добре, якщо здорова їжа – це звичний раціон. Якщо ж Ви не особливо приділяєте увагу харчуванню, то під час акліматизації краще не сильно навантажувати шлунок. Традиційно не варто їсти гострого, солоного, смаженого, жирного, копченого і т.п. Обирайте продукти, що містять білки і вуглеводи, а також багаті вітамінами С і Е.
- не перевантажуємо організм. У перші дні після перельоту не напружуємо себе тривалими пішими прогулянками, тривалими екскурсіями і довгим перебуванням під палючим сонцем – все це може спровокувати втрату рідини і солей.
Рекомендація: прилетівши в пункт призначення, не лягайте спати відразу, зробіть коротку прогулянку, поїжте, прийміть душ, а вже після можете і відпочити.
Реакліматизація
Виконавши всі перераховані вище рекомендації, Ваш відпочинок пройде як вдало, і Ви повернетеся додому сповнені сил і енергії. Але тут також чекає адаптація організму до звичного середовища. Тут головне не нервувати, а виспатися, дихати свіжим повітрям і плавно «повернутися» додому.
Рекомендація: за словами експертів, для того, щоб якомога менше піддавати себе стресам потрібно купувати авіаквитки так, щоб пробути на відпочинку мінімум на два тижні.