У більшості країн є бібліотеки, які вражають своїм дизайном. Погодьтеся, як тільки ви зайдете в “храму знань”, відразу ж відчуваєте аромат книг, який неможливо ні з чим порівняти. Тут час ніби завмирає і ви занурюєтеся в абсолютно інший світ, світ пригод і небезпеки, або ж навпаки – романтики і казок. Тим більше цікаво читати в приємній обстановці з красивими лампами, що зачаровують своїм освітленням, при цьому сидіти за старовинними столами.
Якщо Ви забронюєте авіаквиток до Швейцарії, то обов’язково зайдіть в бібліотеку святого Галла , яка розташована в місті Санкт-Галлен. Ви будете вражені – 160 000 томів книг. У книгосховищі знаходиться «Пісні про Нібелунгів” – німецький манускрипт, який є одним з найвідоміших епічних творів людства. Але існує один неприємний факт: всередині приміщення строго заборонено фотографувати.
Якщо ви вирішили відвідати Ірландію і вже встигли забронювати авіаквиток в Дублін впишіть в список must see бібліотеку Трініті-коледж . Асортимент бібліотеки включає 4 мільйони томів, до складу яких входить рукописне Євангеліє та інші рідкісні книги.
У 1800 році була заснована одна з найбільших бібліотек світу за кількістю книг – бібліотека Конгресу США , яка розташована в місті Вашингтон. Ця споруда є однією з найстаріших федеральних установ в США і її бібліотечний фонд становить 22 190 000 книг. Цікавою особливістю старовинної бібліотеки є те, що її фонд поповнюється 1-3 млн. книг, і так відбувається щороку. Так що якщо ви забронюєте авіаквиток в Вашингтон не проходьте повз цієї перлини США.
Авіаквиток в Єгипет подарує не тільки неперевершений курортний відпочинок, а й екскурсію в бібліотеку в Олександрії . Читальний зал розташований під скляним 32-метровим покриттям. Така дивовижна форма читального залу нагадує сонячний годинник. Навіть незрозуміло, що більше захопить відвідувачів бібліотеки: 7 500 000 книг в сховищах і 500 000 книг у відкритих фондах або надзвичайний вид, який відкривається перед ними.
Основною бібліотекою Каліфорнійського університету, розташованого в Сан-Дієго є бібліотека Гейзеля . Дизайнер і художник Джон Балдесарі розробив вхідні двері в бібліотеку, що стали справжньою родзинкою закладу. Скло в дверях різних кольорів, а зверху над дверима написана фраза: “Читай. Пиши. Думай. Мрій.”
Полетіти в Сіетл хоч раз варто хоча б заради Центральної бібліотеки . Вартість цього проекту 165 млн. доларів. За розміщення книжкових стелажів архітектор ввів новизну, зокрема розташувавши полички таким чином, як у своєму розпорядженні автомобілі на парковках. Будівля складається з одинадцяти поверхів, чотири з яких представляють собою книжкової спіралі, інші ж полички мають форму різних фігур.