Що змушує поціновувачів класичної музики бронювати авіаквитки в Європу, щоб відвідати оперні виступи? В європейських містах рівень опери знаходиться на високому рівні, архітектура театрів вражає уяву. Для всіх, хто любить такий вид мистецтва пропонуємо огляд найбільш значущим оперних театрів Європи.
«Ла Скала», Мілан
Оперний театр «Ла Скала» відкрив свої двері для відвідувачів в 1778 році. Сьогодні, забронювавши авіаквитки в Мілан, і відправившись в самий знаменитий оперний театр можна послухати світові шедеври Белліні, Верді, Пуччіні, Доніцетті, Россіні. До речі, зал розрахован на 2 030 глядачів, а вартість квитків варіюється від 35 до 300 євро. Унікальна «Ла Скала» тим, що сезон відкривається 7 грудня (це день св. Амвросія, покровителя Мілана) і триває до листопада. У «Ла Скала» діє суворий дрес-код, відвідування театру дозволено тільки в чорній сукні або смокінгу.
«Сан-Карло», Неаполь
«Сан-Карло» – найбільший оперний театр не тільки Італії, а й Європи. За розмірами його обганяют тільки театр в Нью-Йорку і Чикаго. Театр почав діяти з 1737 року. У 1817 році після пожежі його відновили. Неймовірно розкішний театр вміщає 3 283 глядача, вартість квитків починається від 25 євро. Якщо Ви вирішили забронювати авіаквитки в Неаполь і відвідати це чудове місто, то обов’язково послухайте в «Сан Карло» «Отелло» Джузеппе Верді – Ви отримаєте величезне задоволення.
«Ковент-Гарден», Лондон
Якщо забронювати авіаквиток в Лондон , то можна побачити не тільки Тауерський міст і королівський караул, а й королівський театр. Відкритий в 1732 році під керівництвом Генделя, театр переживав більше 3 пожеж, і кожного разу його відновлювали, зберігаючи вишуканість архітектури. Винятковість театру полягає і в тому, що багато постановок демонструються англійською мовою. Вартість квитків від 10 до 200 фунтів. У «Ковент-Гарден» рекомендуємо послухати оперу «Норма» Вінченцо Белліні.
«Гранд Опера», Париж
Щоб оцінити велич театру, досить перерахувати великих композиторів, які виконували свої твори в ньому: Дееліба, Россіні, Мейербера. У найбільш відвідуваному театрі світу вартість квитків досягає 350 євро, а місткість залу – 1900 глядачів. Фасад з 7 арками, скульптурами Драми, Музики, Поезії і Танцю та інтер’єр з мармуровими сходами, фресками Пілз, розписом Шагала і Бодрі. Забронювати квитки в Париж варто заради того, що б хоч раз відвідати «Гранд Оперу».
Королівська опера, Версаль
Королівська опера Версаля знаходиться в великому розкішному палаці і це найбільший палацовий театр в світі. Архітектурна унікальність його в тому, що він повністю сконструйований з дерева, а всі мармурові поверхні – це тільки імітація. У театрі відбулися прем’єри геніальних опер, серед яких «Іфігенія в Тавриді» Глюка. Зараз цей театр є обов’язковою частиною культурної програми для тих, хто забронював квитки в Париж. Мінімальна вартість квитка – 20 євро.
Національний віденський оперний театр, Відень
Оперний театр у Відні – це по-справжньому королівський стиль і розмах. В оперному театрі Відня все просякнуте духом великого австрійського композитора: фасад театру, виконаний в стилі неоренесансу, розписаний фресками за мотивами опери «Чарівна флейта». А найпопулярнішим художнім керівником був диригент Густав Малер. Щорічно в лютому в театрі проводять віденський бал. Забронювавши авіаквиток до Відня, обов’язково відвідайте оперний театр!
Театр Карло Феліче, Генуя
Театр Карло Феліче в Генуї – це символ міста, на який не пошкодували ні грошей ні сил. Наприклад, проект сцени створював Луїджі Каноніка, який будував «Ла Скала». Театр нерозривно пов’язаний з ім’ям Джузеппе Верді, який багато сезонів поспіль проводив прем’єри своїх опер в Генуї . І до сьогодні на афіші театру можна побачити творіння геніального композитора. Якщо Ви забронювали авіаквитки до Генуї, то радимо послухати оперу «Марія Стюарт» Гаетано Доніцетті. До речі, ціни на квитки досить демократичні і починаються від 7 євро.
«Гран Театр Лісео», Барселона
Забронювати квиток до Барселони , любити оперу і пройти повз «Гран Театр Лісео» просто неможливо! Театр славиться як класичним репертуаром, так і модерновим підходом до класичних творів. Театр пережив вибух, велику пожежу, і був відновлений точно за оригінальними кресленнями. Крісла в залі для глядачів зроблені з литого чавуну з оббивкою з червоного оксамиту, а люстри зроблені з латуні у формі дракона з кришталевими плафонами.
Становий театр, Прага
Празький театр – єдиний в Європі, який зберігся майже без змін. Саме в «Становому театрі» Моцарт вперше представляв світу свої опери «Дон Жуан» і «Милосердя Тита». І до сих пір твори австрійського класика складають основу репертуару театру. Серед віртуозів, які виступали на цій сцені – Антон Рубінштейн, Густав Малер, Нікколо Паганіні. Крім опери, тут дають балетні і драматичні вистави. А чеський режисер Мілош Форман знімав тут свій фільм «Амадей», який приніс йому безліч «Оскарів».
Баварська державна опера, Мюнхен
Державна опера в Баварії вважається одним з найстаріших театрів в світі, він був відкритий аж в 1653 році! Театр вміщає 2100 глядачів, а ціна квитків починається від 11 євро і закінчується 380 євро. Тут були представлені прем’єри Вагнера – «Тристан і Ізольда», «Золото Рейну», «Валькірія». Щорічно дає 350 вистав (включаючи балет). Для тих, хто забронював авіаквиток в Мюнхен, must see Баварську оперу.