Вперше забронювавши авіаквитки і збираючись в подорож, багато хто починає гортати сторінки інтернету з метою відшукати рекомендації про те, що взяти, як скласти, де купити, що подивитися і т.д. І знайти цю інформацію не складає абсолютно ніяких труднощів. Тільки ось дуже часто бажаючи зробити свій відпочинок ідеальним, абсолютно втрачається почуття міри. А це в свою чергу тягне за собою низку наслідків, і, на жаль, не завжди приємних.
Ми ж вважаємо, що основна інформація, якою повинен оволодіти початківець мандрівник – вивчити найбільш поширені помилки туристів. Адже ви не збираєтеся відкривати Америку, а просто їдете за кордон, щоб відпочити і зарядитися позитивними емоціями. Так чому б не дізнатись у тих, хто вже купував авіаквитки за цим напрямком, яке там, що краще взяти з собою, а чого там достатньо. Отже, зібравши поради досвідчених мандрівників і додавши власні знання, пропонуємо Вашій увазі 8 типових помилок, які роблять недосвідчені мандрівники.
Незнання звичаїв і традицій
Іноді, образити місцевого жителя можна навіть привітавшись «по-своєму». Наприклад, в Індії потискати руку незнайомій людині вважається поганим тоном. Тому перш, ніж забронювати авіаквитки і відправитися в дорогу, вивчіть культуру і ознайомтесь з традиціями країни, це допоможе не тільки швидше адаптуватися, але і уникнути неприємних ситуацій. Про найбезглуздіші, на нашу думку, правила в різних країнах світу можете прочитати в нашій статті Дивні заборони, про які варто знати мандрівникам
Занадто важкий чемодан
Підозрюємо, що це правило не дуже сподобається представницям прекрасної половини населення, а ось чоловіки його точно підтримають – і будуть праві. Якщо Ви їдете за активним відпочинком з екскурсіями і походами, то не беріть з собою по дві сукні на день. Експерти в сфері туризму стверджують, що збираючи речі, слід брати один предмет гардероба на два дні, так як за статистикою мінімум шість речей з валізи недосвідченого туриста під час поїздки не використовується взагалі. Навіщо ж носити на своїх плечах п’ять зайвих кілограмів, якщо можна обійтися одним рюкзаком.
Переконаність у чесності, сумлінності, щирості оточуючих
На превеликий жаль, світ складається не тільки з добрих людей. І опинившись в чужій країні, серед абсолютно незнайомих людей і в незрозумілій ситуації, Ваша наївність може обернутися проти Вас. У багатьох державах обман туристів – це основний дохід місцевого населення. Для них обдурити Вас або пограбувати – це значить прогодувати себе, тому будьте пильні.
Детальний маршрут подорожі
Звичайно, ніхто не говорить, що планувати свою подорож погано. Навпаки – це дуже добре і правильно. Головне – не перестаратися. Розписавши кожну хвилину свого відпочинку, у Вас не залишиться часу насолодитися поїздкою. Завжди знайдеться щось, чого Ви не врахували, і тоді доведеться відмовлятися або від своїх планів, або від щойно бажань, які щойно виникли. Тому не намагайтеся завантажити свій день на всі 100%, залиште трохи часу для задоволення «тут і зараз».
Марна трата часу і сил
Бігаючи по точках свого маршруту, купуючи сувеніри в першій ліпшій лавці, роблячи знімки на кожному кроці, намагаючись побачити все і відразу Ви витрачаєте марно час. Так в пам’яті залишиться лише метушня, магнітик на холодильник і фотографії «на дорозі», «біля магазину» і «з усіх боків пам’ятника». Ні в якому разі не змушуйте себе поспішати! Зупиняйтеся, розглядайте, споглядайте, наповнюйте себе енергією країни – все це набагато важливіше, ніж галочка у Вашому блокноті.
Всевладдя цифрових технологій
Збираючись у подорож, неодмінно дізнайтеся, як в ній склалися справи з інтернетом, чи діють там кредитні карти і чи знають співробітники місцевих аеровокзалів про існування електронних авіаквитків. Дуже часто елементарні для нас речі зовсім невідомі і чужі жителям далеких держав. Тому перестрахуйтеся і подбайте про готівку, а також роздрукуйте копії авіаквитків на літак, посадкових талонів та інших важливих документів.
Безрозсудне марнотратство
Запам’ятайте: якість подорожі абсолютно не залежить від кількості витрачених на неї грошей. Не треба скуповувати всі різновиди магнітиків, самі унікальні (на думку місцевих продавців, звичайно) сувеніри або наймати особистого гіда зі своїм автомобілем, щоб краще огледіти місто. Не поспішайте! Не соромтеся торгуватися, завжди обговорюйте повну вартість послуги. Адже, за традицією, хто платить, той і править!
Відмова від страховки
Що буде, якщо Ви втратите багаж, ненароком захворієте або, не дай Бог, зламаєте собі щось в чужій країні? Бажаючи заощадити незначну суму, Ви можете влетіти у значну копієчку, поправляючи своє здоров’я без страхового поліса. Тому поставтеся до оформлення страховки так само відповідально, як до пошуку дешевих авіаквитків на літак.