Про що варто пам’ятати, збираючись в подорож з дітьми
За плечима – рюкзак, попереду – слінг з малюком. Ось типовий образ сучасних активних молодих батьків. І в такому вигляді – хоч в гори, хоч на море. Батьки все частіше вирішуються забронювати авіаквитки і відправитися в подорож з дітьми, які часом не тільки не сидять, але навіть головку самі ще тримати не можуть. Сьогодні практично в будь-якому місті можна забронювати готель з комфортними умовами для відпочинку з малюком – є дитячі ліжечка, майданчики і басейни, відповідне меню, платні няні, міні-клуби. Це раніше дітей до трьох, а то й до п’яти років нікуди не брали у подорож, крім дачі або бабусиного села. У людей старого загартування і зараз волосся дибки стає, коли вони чують, що хтось із рідних чи знайомих збирається забронювати авіаквитки і взяти у відпустку дитину, якій всього кілька місяців: а раптом захворіє, погано перенесе політ, не пристосується до клімату і так далі. Але коли хочеться свіжих емоцій, відпочинку від сидіння в декреті, яскравих спільних моментів зі своєю дитиною – чому б не забронювати авіаквиток, вибрати відповідний готель і відправитися в подорож разом?
Вік
Забронювати квиток і при необхідності взяти дитину в політ можна починаючи з десятиденного віку. Навряд це буде авіаквиток на гірськолижний курорт в Австрію або авіаквиток в жаркий Єгипет. Перельоти з новонародженими, як правило, пов’язані з якимись побутовими обставинами. А ось забронювати авіаквиток і відправитися в повноцінну подорож батьки вирішуються з дітьми не менше 3-4 місяців. Що цікаво, з такими малими подорожувати ще простіше, ніж з дітьми, яким рік-два, – немовлята майже весь час сплять в дорозі, їм не потрібна ніяка інша їжа, окрім материнського молока, та й туалет у вигляді підгузка завжди з ними.
Місце відпочинку
Ми вже писали про те, як вибрати країну для подорожі з дитиною . По-перше, це повинна бути країна до якої можна добратися на літаку, але не більше 3-5 годин льоту. Краще забронювати авіаквиток в країну з мінімальною різницею в часі, – маленьким дітям дуже складно змінювати режим дня. Бажано не бронювати авіаквиток в країни, де існує велика ймовірність підчепити кишкове захворювання, – це особливо небезпечно для дітей до року. Бронюючи готель, зверніть увагу на те, який пляж поруч – краще, якщо він буде піщаний, щоб малюк міг спокійно там грати.
Ліки
У подорож потрібно взяти набір обов’язкових ліків для дитини. Аптечка повинна наповнюватися в залежності від того, куди ви їдете. Але в будь-якому випадку візьміть спиртовий гель для дезінфекції рук і судинозвужувальні краплі – вони необхідні в літаку. Від закладання вух у дитини під час польоту може допомогти соска або пляшка з водою. А ось без ліків від захитування можна обійтися. Досить вжити заходів для його профілактики – забронювати авіаквиток на нічний рейс, коли дитина буде спати, не годувати дитину за дві години до поїздки, давати пити потроху воду кімнатної температури, зайняти його цікавими розповідями та іграми.
Одяг
Заздалегідь потурбуйтеся про гардероб, враховуйте погоду. Якщо дитина сама ходить і раптом може зникнути з поля вашого зору в аеропорту та інших масових місцях, постарайтеся вдягати її яскраво. Не забудьте про розпізнавальні знаки, наприклад, покладіть в кишеню дитини картку із прізвищем і телефонами мами і тата.
Пора року
Якщо Ви вирушаєте на відпочинок з малюком, то бронюйте авіаквиток на період з травня по жовтень. Ми вже розповідали про акліматизацію і про те, як не затьмарити свою відпустку . Якщо летіти з тепла в тепло, то акліматизація проходить добре і непомітно. Якщо ж Ви забронювали авіаквиток з холодної грудневої погоди, наприклад, до Єгипту, то є ймовірність, що дитина буде погано почувати себе під час відпочинку. І бажання зміцнити його імунітет, навпаки, створить додаткові проблеми.
Їжа
Якщо дитині поки вистачає маминого молока – це ще один плюс на користь поїздки. Дитина на грудному вигодовуванні буде завжди сита, а батьки спокійні за те, що малюк не підхопить кишкову інфекцію. З дитиною на штучному вигодовуванні трохи складніше, але теж не страшно – необхідно взяти з собою термос і сухі суміші. Малюк, який отримує прикорм, врятують дитячі пюре в баночках, соки, розчинні каші. Їх також слід взяти з собою – хоча б на перший час.
Комфорт
Якщо ви плануєте активний відпочинок, заздалегідь придбайте спеціальні пристосування для того, щоб носити дитину. Це може бути зручний рюкзак (краще вибрати модель з козирком і дощовиком) або слінг. Якщо Ви забронювали авіаквиток для себе і дитини старшого віку, яка вже вміє сама ходити, але часто втомлюється і може заснути під час прогулянки, зручною буде легкий і мобільний візок-тростина.
Обов’язкові речі
Збираючись у подорож з дитиною, ви повинні бути готові до того, що ваш багаж збільшиться у 2 рази. Маленькі мандрівники вимагають на диво багато речей: це всілякі пляшечки, чашки-непроливайки, слюнявчики, підгузки, серветки. І, звичайно, не забудьте про кілька улюблених іграшок вашої дитини, які розважать і заспокоять її в подорожі.