Share Button

Незважаючи на те, що ділові поїздки спрямовані на розвиток бізнесу, існують і побічні ефекти подібних подорожей. Йдеться про повсякденні завдання, які ми легко можемо виконувати, перебуваючи в офісі або вдома, але в дорозі зіграють свою роль обмежений доступ до мережі та зміна обстановки.

Займіться електронною поштою і документами

Години в дорозі теж можна витратити з користю. Незалежно від того, чи буде у вас доступ до Інтернету чи ні, ви завжди можете заздалегідь відкрити важливі листи, які потребують відповіді, і почати працювати з ними в оффлайн режимі. Теж саме стосується документів. Після прибуття на місце вам буде потрібно всього кілька хвилин, щоб відправити оброблену в дорозі кореспонденцію і документи.

Cаморозвиток

Може трапитися так, що всі листи/документи оброблені, а до пункту призначення ще далеко. Що робити? Займіться самовдосконаленням. Розширюйте і поглиблюйте свої знання. Візьміть з собою електронну книгу, на яку так не вистачало часу. Такий стиль подорожі не тільки підвищить вашу ерудицію, а й зміцнить навик збереження уваги в не комфортній обстановці.

Корисні знайомства

Людині потрібне спілкування. Розмови з цікавим співрозмовником в дорозі допоможуть не тільки прискорити плин часу, але і, можливо, дадуть шанс завести нові корисні знайомства. Не будьте асоціальними. Хто знає, раптом ваш сусід в літаку стане в майбутньому вашим бізнес-партнером.

Подивіться на свої справи ширше

Щоденна рутина рідко дає можливість підняти голову і оцінити поточний стан справ в цілому. Поїздка – відмінний спосіб подивитися на свій бізнес з боку, переосмислити деякі його елементи, розробити нові стратегії і концепції. Всього для подібних сеансів мозкового штурму досить 30-40 хвилин в день, але під час подорожі ви зможете виділити для цього додатковий час.

Другий варіант: відійти від робочих справ і подумати про тих, хто важливий для Вас. Найчастіше робота не дозволяє нам спілкуватися з близькими людьми так часто, як би нам хотілося. Згадайте 5 осіб, яким необхідна ваша увага, напишіть або зателефонуйте їм.

Деталізуйте свої плани

Ми звикли планувати наші поїздки, заздалегідь бронюючи авіаквитки, готелі та трансфер. Ділові поїздки – особливий випадок. Потрібно встигнути зробити якомога більше, тому щільний графік створює в голові неймовірну плутанину. В результаті здавалося б чіткий план дій перетворюється в досить розмиту картину “зустрітися з тими і тими, зайти до тих і інших». Під час польоту ви можете оптимізувати свій розклад, розкласти його по поличках, зробити більш детальним. В результаті, коли ви приїдете на місце, перед вами буде розклад з виділеними завданнями і ключовими цілями кожної зустрічі.

Перенесіть всю рутинну роботу на вільний час

Ви забронювали авіаквиток і полетіли на ділові зустрічі не просто так. Тому не можна витрачати робочий час на щоденні офісні заняття, вони можуть почекати. Найголовніше зараз – виконати найбільш пріоритетні завдання, які безпосередньо пов’язані з місцем, куди ви забронювали авіаквиток.

Мінімізуйте відволікаючі фактори

Можливо, ваші підлеглі не можуть і дня прожити без вас. Кожну хвилину вас турбують по всіх каналах зв’язку, просять порад і інструкцій. Поверніться до вашого ретельно складеного розкладу, подивіться ще раз на ваші ключові цілі. Вони зараз в пріоритеті. В іншому випадку може вийти так, що ви витратите велику частину часу на рішення офісних проблем.

Розставляйте пріоритети

Звичайно, найкраще почати робити це ще до поїздки, але як бути, якщо плани порушуються, зустрічі переносяться і ось вам вже потрібно бути в двох місцях одночасно? У такі моменти потрібно добре розуміти, яка із зустрічей важливіша для вас. Завжди виділяйте для себе завдання високого і найвищого пріоритету. Тим самим ви захистите себе від неприємних відчуттів, а також зведете до мінімуму душевні муки вибору.