Ми дуже любимо подорожувати, робити відкриття і пізнавати нове. Але чи дійсно ми насолоджуємося істинною красою? Про найвідоміші в світі псевдо-пам’ятки читайте нижче.
Замок Бран ( Румунія )
Подивитися на Замок Дракули з’їжджаються туристи з усього світу і зовсім не важливо, що знаменитий владика вампірів (граф Влад Цепеш) був тут всього лише проїздом. Насправді тут немає нічого вампірського і містичного. Бран був побудований в XIV столітті на кошти місцевих жителів для захисту однойменного містечка. А свою містичну популярність будова набула вже після виходу в 1897 році готичного роману «Дракула» ірландського романіста Брема Стокера.
Нессі в озері Лох-Несс (Шотландія)
Ні, озеро Лох-Несс, звичайно ж, справжнє! Якщо Ви придбали авіаквитки в Інвернесс, щоб дістатися до другого за величиною озера Шотландії і насолодитися красою природи, тоді Ви не залишитеся розчарованим. Інша справа ті, хто жадає викрити мешканця цього озера, відомого як Нессі. Згідно з численними легендами, про існування в глибинах Лох-Несса чудовиська вперше згадується в 565 році нашої ери. За всі ці роки тисячі вчених, дослідників і просто наївних туристів їдуть до водоймища в надії побачити Лох-Неське чудовисько і заявити про свою удачу всьому світу. І, судячи із заяв, «щасливчики» все-таки були. Правда, переконливого доказу надати не зміг ніхто. Як сказав один відомий океанолог: «Дуже хочеться вірити, але немає підстав». А ось приводів для відкриття музею, а також цілої індустрії з ресторанами, готелями і турфірмами, названими на честь Лох-Неського чудовиська, виявилося досить – невичерпний потік туристів дарує чималий прибуток шанувальникам Нессі.
Стоунхендж ( Великобританія )
Ще зовсім недавно в достовірності найвідомішої в світі археологічної пам’ятки не сумнівався ніхто. А інформація, що монумент був споруджений друїдами ще за 3 тисячі років до нашої ери, наповнювала всіх якоюсь особливою енергією. Паломники з усього світу до сих пір купують авіаквитки на в Лондон і прагнуть, у щоб то не стало, побачити цю красу своїми очима, щоб доторкнутися до неї і подумати про вічне. Але як виявилося, історія Стоунхенджа не так тривала. Згідно з археологічними дослідженнями, сьогоднішній вигляд цей пам’ятник отримав в 50-60-х роках минулого століття – коли завдяки владі Великобританії, розібравши старий, новий монумент був створений практично з нуля. Існує думка, що під деякими кам’яними брилами навіть залитий фундамент. Таким чином, міф про те, що Стоунхендж простояв понад 5 тисяч років в своєму первозданному вигляді, успішно розвіяний. Добре, що хоч камені справжні.
Будинок Джульєтти в Вероні (Італія)
Жертвами цієї псевдо-пам’ятки стали всі шанувальники творчості великого Шекспіра, а також шалені романтики і закохані. Погодьтеся, значна аудиторія, сліпо витрачає чималі гроші на авіаквитки, екскурсії та власний обман – ідеальна основа для початку успішної комерційної діяльності. Цим-то і скористалась влада Верони і на початку ХХ століття (трагедія «Ромео і Джульєтта» датується ХVI століттям) встановили у дворі бронзову фігуру Джульєтти. Тепер практично всі мандрівники, які купують авіаквитки в Італію, прагнуть потрапити в «Храм любові» у Вероні, успішно створений Шекспіром.
Велика Китайська стіна ( Китай )
Велика Китайська стіна – грандіозна оборонна споруда в історії людства, одна з найбільших і найдавніших пам’яток архітектури нашої цивілізації. Здавалося, що ж в ній фальшивого? Ну, для початку розчаруємо тих (сподіваюся небагатьох), хто вважає, що це цілісна споруда – цей пам’ятник архітектури складається з частин, побудованих в різний час, які ніколи не були цілим. Також забудьте про міф, що її видно з космосу. Що стосується самої Китайської стіни – її дійсно зводили цілими поколіннями (починаючи з III століття до н.е. І до ХХ ст.н.е.), загальна її довжина – понад 8 тисяч кілометрів, але більша частина будівлі занепала. А ті 40 мільйонів туристів в рік, які забезпечують прибуток авіакомпаніям, купуючи авіаквитки, із захопленням оглядають невеликі ділянки Великої китайської стіни, які почали перебудовувати з ініціативи Ден Сяопіна в 1984 році, тобто, по суті – це «новобудови».