Share Button

Узбекистан

Навіщо їхати: щоб спробувати справжній плов
Як дістатися: забронювати авіаквиток Київ-Ташкент (пересадка в Мінську або Стамбулі)

Узбекистан – країна безкрайніх бавовняних полів і міст з тисячолітньою історією: Самарканд, Хіва, Бухара. Забронювати квиток і відправитись в подорож в Узбекистан варто заради місцевої кухні і її коронної страви – плову. Готують плов в фантастичних кількостях: на вулицях міст Узбекистану стоять величезні котли – казани – місткістю від трьох-чотирьох десятків кілограмів до кількох центнерів. Подивитися на них можна в відправній точці будь-якого гастрономічної подорожі по Україні – в Ташкенті, а найкраще місце для цього – «Центр плову» у столичній телевежі.

Наступна точка на карті країни, де культурні враження можна поєднати з гастрономічними – Самарканд. Тут варто зайти на Сіабский базар, де продаються фрукти, овочі, горіхи, спеції, соління, а також місцеві солодощі: солодкий арахіс, парварда – карамель в борошні і багато іншого.

Після Самарканда можна відвідати Бухару. У числі пам’яток міста стародавня фортеця Арк, Чор-Мінор з незвичайною архітектурою, а також палац Сітораі Мохі-Хоса, який належав останньому еміру Бухари.

Останньою крапкою узбецького гастрономічного вояжу стане місто Хіва. Тут варто спробувати локшину шівіт оши, яку готують на кроповому настої, шурпу, а також манти.

Естонія

За чим їхати: на вихідні в спа
Як дістатися: забронювати авіаквиток Київ-Таллінн (пересадка в Ризі)

Естонія в останні роки стала популярним напрямком для спа-турів. І це не дивно: те, що зараз називають словом спа, а саме комплекс з повітряних ванн з грязелікуванням, масажем і обгортання, було тут в ходу ще на початку XIX століття. Так, перші грязелікарні в головному курортному місті Пярну були побудовані в 1837 році. На курортах Естонії любили відпочивати російські імператори: Микола I, Олександр II, Олександр III і Микола II.

Литва

Чим зайнятися: поплавати під вітрилом з видом на Тракайський замок
Як дістатися: забронювати авіаквиток Київ-Вільнюс (прямий рейс)

Литва – це країна красивої природи, яку литовці змогли зберегти до наших днів. Їм вдалося настільки гармонійно вписати споруди в навколишній ландшафт, що здається, ніби ці будинки, замки і церкви завжди стояли на своєму місці. Чудовий приклад тому – Тракайський замок в 28 кілометрах від Вільнюса, один з найкрасивіших замків Прибалтики. Він побудований в мальовничому місці, на острові на озері Гальве.

Таджикистан

Навіщо їхати: щоб піднятися на вершину
Як дістатися: забронювати авіаквиток Київ-Душанбе (пересадка в Алмати)

На території країни розташована найвища гора всього колишнього Радянського Союзу – Пік Ісмаїла Самані. Її висота становить 7495 метрів, що на 1400 метрів нижче Евересту. Всього в Таджикистані три гори, які розташовані на всій території колишнього СРСР. Аматорські тури передбачають пішу подорож по горах не вище п’яти тисяч метрів: частину шляху рюкзаки доведеться нести самим, так як маршрут проходить по важкодоступних місцях, куди не можуть піднятися ослики. Під час туру вас чекають красиві гірські озера із засніженими вершинами і крутими скельними стінами.

Молдова

Навіщо їхати: відправитися в винний тур по країні
Як дістатися: забронювати авіаквиток Київ-Кишинів (прямий рейс)

Виноробство в Молдови має давню історію: згідно з археологічних розкопок, люди робили тут вино за 2500-3000 років до н.е. Не дивно, що їхати сюди слід саме в «винні тури».

Особливого розмаху винна тема набуває в другу неділю жовтня, коли відзначається «Національний день вина» – свято, яке святкується на державному рівні. І, звичайно, вино ллється рікою.

Продегустувати вино, а заодно познайомитися з молдовською історією і насолодитися місцевими пейзажами можна в місті Оргеєв, в 50 км від столиці. Це місто лежить в долині річки Реут серед скелястих пагорбів, тому назва «маленька Швейцарія Молдови», незважаючи на свою парадоксальність стосовно рівнинної країни, не так далеко від істини.

Грузія

Чим здивуватись: відкрити для себе авангардну архітектуру країни
Як доїхати: забронювати авіаквиток Київ-Тбілісі, Київ-Батумі, Київ-Кутаїсі

Для багатьох Грузія асоціюється з чудовими стравами і фантастичними гірськими пейзажами, для когось Грузія – це пляжі Батумі або гірськолижні схили Гудаурі. У той же час мало хто знає, що за останнє десятиліття в країні з’явилося безліч будівель, побудованих західними архітекторами, унікальних як з естетичної, так і інженерної точок зору.

У селищі Местіа в горах Сванетія німецький архітектурне бюро J.MAYER.H побудувало невеликий аеропорт, який чудово вписався в гірський ландшафт. Бюро довірили і проект прикордонного комплексу на кордоні з Туреччиною, в місті Сарпі, який своею округлою хвилястою формою нагадує морську тварину, що виповзла на берег між двома країнами.

Вірменія

Навіщо їхати: побачити одну з найстаріших християнських церков в світі
Як доїхати:забронювати авіаквиток Київ-Єреван (прямий рейс)

Вірменія – одна з найдавніших християнських країн планети: перші віруючі з’явилися тут уже в I столітті н.е. Звісно, місце, яке відразу спадає на думку в зв’язку з цим, – біблійна гора Арарат, до якої, відповідно до Старого Заповіту, пристав Ноєв ковчег.

Язичницький храм Гарні, який розташований в горах, в 27 км від Єревана знаходиться в неймовірно мальовничому місці – на обриві над ущелиною, по якому тече річка Азат, в оточенні покритих лісами гір.

У 7 км від храму Гарні, знаходиться ще один примітний пам’ятник вірменської історії – чоловічий монастир Гегард. Частина храмів комплексу висічені в скелі, в тому числі дві купольні церкви. Цікаво, що монастир діючий: якщо пощастить, можна стати свідком одного з обрядів, наприклад хрещення.

Обов’язково відвідайте Ечміадзінський кафедральний собор – головний храм Вірменської апостольської церкви. З храмом пов’язана легенда, згідно з якою місце для нього вказав сам Ісус Христос.

Азербайджан

Навіщо їхати: прийняти ванну з лікувальної нафти
Як дістатися: забронювати авіаквиток Київ-Баку (прямий рейс)

В даний час Азербайджан знаходиться на 19-му місці за запасами нафти і газу на душу населення. Про нафту тут нагадує дуже багато: від красивих фасадів дохідних будинків початку минулого століття, що належали відомим нафтопромисловців, до авангардного хмарочоса головної нафтової компанії країни SOCAR і курорту, де лікують ваннами з лікувальної нафтою.

Одне з найцікавіших місць Азербайджану, пов’язане з нафтовидобутком – селище Нафтові Камені в відкритому морі в 40 км від берега. Це ціле місто посеред Каспійського моря, що складається з бурових вишок, трубопровід і металевих естакад. На жаль, зараз це фантасмагоричне спорудження закрито для відвідування туристами.

Звісно, в країні багато і доступних для туристів місць. Серед них – курорт Нафталан в 360 км від Баку. Тут на поверхню виходить особливий різновид нафти під назвою нафталан – її використовують для лікування багатьох захворювань.

До речі, жителі міста придумали оригінальний спосіб, щоб продемонструвати лікувальну силу нафталану: тут розташований музей милиць, які залишили люди, яким допоміг нафталан.