Share Button

1108935_quand-le-marche-du-luxe-sinvite-dans-les-aeroports-130213-1

Звичка понад нам дана: воно ніби й не треба, а зайдеш – що-небудь все одно купиш. А потім в літаку думаєш: ну навіщо тобі десята помада за суперціною? Ех … А ось лікер якраз стане в нагоді, коли почнеш порівнювати ціни, які нерідко виходять дорожче. Давайте розберемося, в чому ж загадка Duty Free, хто і навіщо їх придумав і як правильно в них скуповуватись, щоб не викидати гроші в порожнечу.

Ну по-перше, придумали Dute Free ірландці в 1947 році. Спостерігаючи за тим, як пасажири з авіаквитками чекають на свій рейс, ірландці припустили, що куди корисніше цей час (і гроші) вони витратять на покупку будь-яких дрібничок. Тим більше, територія аеропортів вважається нейтральною, а значить товар не буде обкладатися податками. Правда, не всіма. І як виявилося, ірландці не прогадали.

Що ж треба знати, щоб покупки в Duty Free виявилися дійсно вигідними?

  1. Спочатку важливо визначиться що вам потрібно, і чи дійсно потрібне воно. Якщо ви забули купити сувеніри, то в Duty Free вони будуть в рази дорожчими, ніж в міських магазинчиках. А ось ціни на алкоголь та парфумерію потрібно порівнювати – найчастіше вони нижче, і ризик придбати підробку знижується практично до нуля.
  2. У багатьох країнах ціни на тютюнові вироби значно вищі, тому ця покупка в Duty Free майже в 90% випадках буде вигідною.
  3. Якщо шукаєте щось цілеспрямовано, то заздалегідь придивіться до цін на сайтах, це допоможе вберегти ваш бюджет від переплат.
  4. Ціни в Duty Free залежать від курсу валют і географії розташування. Якщо в країні ціни високі, то і націнки в Duty Free будуть не маленькі. Ну, а з курсом валют і так все зрозуміло.
  5. Найчастіше всю різницю в податках, від яких позбавлені магазини безмитної торгівлі, з’їдає дорога оренда торгових площ в аеропортах (Duty Free Дубая приносить в рік близько 2 000 000 000 доларів).
  6. Одні з найбільш недорогих Duty Free розташовані в аеропортах Дюссельдорфа , Франкфурта , Мюнхена , Риму і Лондона .
  7. Подорожуючи по Європі, пам’ятайте, що коли летите з Франції в Італію , а з Бельгії в Німеччину , ви перебуваєте в межах території єдиних законів, тому податки доведеться сплатити.
  8. Можна і навіть потрібно купувати товари, призначені тільки для продажу в Duty Free. Зазвичай це косметика, парфумерія, алкоголь, різні шоколадні набори. До речі, виробники продуктів beauty-індустрії не приховують той факт, що великий відсоток продажів припадає саме на Duty Free, і тому часто новинки спочатку починають продаватися саме там, а потім вже з’являються на вітринах звичайних торгових центрів.
  9. Досвідчені мандрівники стверджують, що алкоголь краще купувати в шведських Duty Free, окуляри, пояси та сумки – в італійських, для покупок косметики і інших жіночих радощів ідеальний паризький Duty Free, а в китайських магазинах безмитної торгівлі можна купити копію iPhone приблизно за 150 доларів.
  10. І ще одна порада: починаючи забіг по Duty Free думайте раціонально. Роблячи променад по магазинах в очікуванні рейсу, ми часто перебуваємо в піднесеному настрої і сприймаємо інформацію емоційніше, саме тому часом так важко відійти від краси і смакоти за привабливою ціною 19,90.