Share Button

1468397721_7725732337add89224251edea2b3054d

 1. 180-й меридіан в Тихому океані – це така собі «машина часу». Якщо перетнути «лінію зміни дат» зі сходу на захід, то час зрушиться на добу вперед. Перетнете лінію у зворотному напрямку – потрапите «у вчора».
 2. Невелике селище Раякоскі розташоване на перетині кордонів Росії, Норвегії та Фінляндії. Тому в селищі перетинаються одразу 3 часові пояси.
 3. Багато хто вважає, що японці першими зустрічають світанок. Але це не так. У Владивостоці ранок за Гринвічем наступає на годину раніше, ніж в японській столиці.
 4. Перетинаючи гірську гряду (близько 1 000 км) в Гімалаях, переводити стрілки доведеться аж 6 разів: на індо-непальському кордоні – на 15 хвилин вперед, на непал-індійському – на 15 хвилин назад, на індо-китайському – на 2,5 години вперед, на китайсько-бутанському – на 2 години тому, на бутано-індійському – ще на півгодини назад, а на індо-м’янмському – на годину вперед.
 5. При перетині ділянки кордону між Китаєм і Афганістаном, годинник доведеться переводити на 3,5 години. У світі немає більше місця, де один крок займав би стільки часу.
 6. Відстань між островами Ратманова (Росія) і Крузенштерна (США) всього 4 км по морю, але за Гринвічем їх розділяє 21 година: якщо на острові Ратманова, наприклад, полудень п’ятниці, то на острові Крузенштерна – третя година дня четверга.
 7. У Індії з Англією різниця в часі становить 5,5 годин. Тому, щоб дізнатися котра година в Індії, британцям досить перевернути годинник догори ногами.
 8. Із заходу на схід протяжність Китаю становить 5 700 км, тому не дивно, що країна знаходиться відразу в 5 часових поясах. Але живе Китай за пекінським часом.
 9. Між Непалом і Індією різниця в часових поясах становить 15 хвилин. Ця різниця виникла після того, як Непал «відокремився» від Індії. Щоб показати свою незалежність, жителі Непалу спершу перевели годинники на 10 хвилин вперед, а в 1986 році «додали» ще 5 хвилин.
 10. На Північному і Південному полюсах всі меридіани сходяться в точку, і їх не можна віднести ні до одного часового поясу. Тому прийнято вважати, що там діє всесвітній час (за Гринвічем). Однак на американській антарктичній станції Амундсен – Скотт, розташованій на Південному полюсі, діє час Нової Зеландії, тому що саме звідти здійснюються авіарейси на станцію.
 11. Часовий меридіан проходить в Новосибірську по річці Об. Тому, на початку двадцятих років минулого століття, жителі на правому і лівому березі річки, жили за різним часом. На одному березі, різниця з московським часом становила 3 ​​години, а на іншому – 4.
 12. Мости через річку Ік називаю найдовшими. Це пов’язано з тим, що в Татарстані московський час, а в сусідній Башкирії на дві години більше. Річка Ік протікає в прикордонній зоні між республіками.