Share Button

Glacier Express (Швейцарія)
Маршрут: Церматт – Бриг – Андерматт – Кур – Санкт-Моріц
Час в дорозі: 7,5 годин
Коли: з 10 травня по 26 жовтня
Вартість квитка: € 211,7

Льодовиковий експрес – відомий залізничний маршрут, з неймовірними панорамними видами! Він з’єднує популярні гірськолижні курорти – Церматт і Санкт-Моріц. Льодовиковий експрес має славу одного з не швидких експресів в світі – маршрут в 280 км він проїжджає за 7,5 годин. На шляху до місця призначення можна побачити 291 мостів, 91 тунель, заводи з виготовлення швейцарських сирів, мальовничі пасовища і села, каплиці і загадкові замки. Дивовижні види під нотки швейцарського вина та сирів грюйера і емменталя подарують незабутні враження.

Denali Star (Аляска, США)
Маршрут: Анкоридж – Талкітна – Дена-парк
Час в дорозі: 8 годин
Коли: з 14 травня по 14 вересня
Вартість квитка: $ 241

Деналі Star названий на честь Деналі, одного з районів штату Аляска. Під час подорожі, поїзд робить зупинку біля національного парку “Деналі”. Під час зупинки у пасажирів є прекрасна можливість поринути в дикість природи Аляски.

Перший відрізок маршруту прокладений через березовий ліс, уздовж річки Eagle, на берегах якої можна зустріти лосів, ведмедів і лисиць. Також по дорозі в Талкітна з вікна поїзда можна побачити десятки водоспадів. Перша зупинка на маршруті – місто Талкітна, є відправним пунктом для альпіністів, які прямують на Мак-Кінлі – найвищу вершину Північної Америки. У сонячні дні пік гори можна побачити з вікон поїзда. Далі залізниця проходить над гирлом річки Харрікейн в однойменній ущелині, де поїзд перетинає найвищу точку свого шляху (720 метрів).

Flam Railway (Норвегія)
Маршрут: Мюрдал – Флом
Час в дорозі: 1 година
Коли: з травня по вересень
Вартість квитка: $ 64

Фломсбана (Фломська залізниця) побудована ще в 1923 році, її маршрут проходить від станції Мюрдал до мальовничої Долині Флом. Цей маршрут визнаний одним з найкрутіших в світі – кут підйому іноді досягає 55 градусів. Протяжність маршруту складає 20 км, а час у дорозі – близько години. Під час подорожі на фломсбані можна побачити природу Норвегії в усій її красі – річки і озера, водоспади і таємничі ущелини, засніжені гірські вершини і ферми. Маршрут прокладений через 20 звивистих тунелів, які проходять крізь гори для вирівнювання перепаду висот і захисту дороги від лавин і каменепадів.

Train du Chocolat (Швейцарія)
Маршрут: Монтре – Грюйєр – Брок і назад
Час в дорозі: 8 годин
Коли: з травня по жовтень
Вартість квитка: $ 109

Цей маршрут ідеальний для любителів гастрономічного туризму – протягом дня у пасажирів є чудова можливість не тільки отримати насолоду від швейцарських пейзажів, а й побачити, як роблять швейцарський сир і шоколад. У складі Train du Chocolat представлені як сучасні вагони, так і вагони Belle Epoque зразка 1915 року. Почавши шлях в Монтре, склад слідує в Грюйєр (так-так, в рідний край вишуканого сиру). Там, під час зупинки, пасажири можуть відвідати фабрику сироваріння, а також взяти участь в дегустації місцевих сирів і вершків. Далі поїзд прямує на знамениту фабрику шоколаду Cailler, яка знаходиться в місті Брок.

Blue Train (ПАР)
Маршрут: Кейптаун – Преторія
Час в дорозі: 27 годин
Коли: серпень-вересень
Вартість квитка: $ 2 468

У 1923 році поїзд з дерев’яними вагонами по маршруту Кейптаун-Преторія був призначений виключно для перевезення золота з копалень. Свою нову назву Blue Train отримав вже в 1937 році, коли вагони замінили на сталеві, і пофарбували їх в синій колір. Тепер 1 600 км в «блакитному вагоні» – це подорож в романтичній атмосфері колоніальних часів. Меблі зі старовинною обробкою, антикварні торшери, вагон-бар, вагон-вітальня, вагон-клуб, звичайно ж, вагон-ресторан, в якому пропонують устриці і м’ясо африканського страуса. Велику частину маршруту Blue Train проходить по Парковому шляху – відомому туристичному маршруту, який проходить між горами і Індійським океаном.