Share Button

Воронцовський маяк в Україні
Морський вітер, сонце, чайки і звичайно Воронцовський маяк, який прекрасний у будь-який сезон. Гордий маяк, символ Одеси, знаходиться посередині Одеської затоки. До 2011 року маяк був закритий для сторонніх людей, і ось тільки кілька років він відкрився для відвідувачів, так що будь-який бажаючий може пройти вузькою стежкою 650 метрів по Рейдовому молу і відчути свіжість морського вітру, який провіщає близькість відкритого моря. Опинившись на цій стежці, яка йде в море, відчуваєш себе еквілібристом. А ще по дорозі на маяк можна зовсім близько побачити дельфінів. Потрапити на режимну територію порту, де знаходиться маяк, можна з екскурсією, яку організовує Одеський порт.
Як дістатися? До Одеси можна доїхати на поїзді або автобусі практично з будь-якого міста України. А в столиці гумору залишиться пройтися до морського порту, від куди і почнеться шлях на Воронцовський маяк.

Маяк Акменьрагс в Латвії
У 80 кілометрах від латвійського міста Вентспілса знаходиться самотній маяк Акменьрагс. Висота маяка 38 метрів над рівнем моря, а це приблизно як 5-поверховий будинок. Екскурсію на маяк проводить місцевий наглядач, який не тільки розповість цікаві історії, пов’язані з маяком, а й покаже цілу колекцію незвичайних камінчиків, зібраних на цьому узбережжі. Обов’язково підніміться на маяк, від туди відкривається неймовірно красивий вид на Балтійське море і пишні ліси. Дивовижне, тихе і красиве місце, обов’язково сподобається тим, хто любить усамітнення з природою. Дорослий квиток для відвідування маяка обійдеться в € 0,70, дитячий – € 0,30.
Як дістатися? Забронюйте авіаквиток в Ригу (з Києва one way на airBaltic обійдеться в 3 500 грн), а з Риги на автобусі до Вентспілса. З Вентспілса до маяка Акменьрагс краще добиратися з попутниками на авто.

Маяк Бенгтшер в Фінляндії
На маленькому пустельному острові Бенгтшер, який знаходиться на півдні Фінляндії, стоїть самотній маяк. Тільки уявіть, вікові скелі, ні дерев, ні трави – створюється відчуття, що знаходишся на краю землі. Наглядачі маяка – подружня пара, яка вже понад 15 років стежить за ним, а ще вони тримають міні-готель, в якому можна зупинитися. Ті, хто бував близько маяка, стверджують, що це місце сили, де людина відчуває, наскільки вона маленька перед природою, і наскільки вона всесильна і прекрасна!
Як дістатися? З Києва можна долетіти на airBaltic (від 3 450 грн). Далі приміськими поїздами потрібно їхати за маршрутом Helsinki – Helsinki Pasila – Karja / Karis – Hanko (прямий електрички немає, тільки з пересадками). З центру Ханко до Бенгтшер плавають судна, а ще можна попередньо домовитися з доглядачем маяка про трансфер з Ханко.

Маяк Струга в Хорватії
Хорватський маяк Струга справжня знахідка для фотографів – він стоїть на краю 90-метрового обриву, з боку суші оповитий густим лісом. Від такої краси паморочиться в голові! Найчистіше хвойне повітря і піщаний пляж роблять це місце ідеальним для відпочинку. Вже третє покоління за маяком доглядає одна і та ж сім’я, які запропонують апартаменти для відпочинку біля маяка. Разом з господарем можна відправиться на риболовлю, а на обід замовити рибу, яку самі і зловите. Господиня маяка люб’язно приготує її за своїм особливим рецептом. А ось продукти краще купувати і привозити з собою, тому що поруч магазинів і ринків немає.
Як дістатися? Спочатку потрібно летіти в Загреб (one way з Києва 6 400 грн). Із Загребу їхати на автобусі від автовокзалу до зупинки Спліт (близько € 35). А зі Спліта до острова Листів, на якому знаходиться маяк, можна доплисти на поромі за € 12. Про трансфер від поромного центру до маяка краще домовиться з доглядачем маяка.

Маяк Пакрі в Естонії
Пакрі вважається одним з найстаріших маяків Балтики, який, до речі, і сьогодні працює за призначенням. Висота маяка становить більше 52 метрів, а над морем він височить аж на 73 метри. Пакрі стоїть на обриві, природа на півострові практично не тронута людиною, тому тим, хто шукає відчуття «краю світу», це місце підійде найкращим чином. У маяку є невелика виставка фотографій про історію Пакрі. Вхідний квиток на маяк коштує € 3, за ці гроші можна побачити дикість природу з висоти – незабутнє видовище!
Як дістатися? Авіаквиток Київ-Таллінн на airBaltic обійдеться в 3 400 грн. З Таллінна ходить електричка в Палдіськи (вартість квитка € 5), де і знаходиться маяк Пакрі.