Нова Зеландія – шлях неблизький, однак унікальні природні багатства цієї країни важко порівняти з чим-небудь ще. Новозеландці з особливим трепетом, любов’ю і турботою ставляться до рідної природи. Не випадково, в країні 14 національних парків. Про найкрасивіших зараз розповімо.
Фьордленд
Це найбільший національний парк Нової Зеландії. Він є об’єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Цей парк називають “країною фьордів”. Узбережжя Фьордленд має мальовничі ландшафти. Воно порізане вузькими бухтами зі скелястими берегами, які багато років тому були створені відступаючими льодовиками.
Уаи-О-Тапу
Уаи-О-Тапу – це зона високої геотермальної активності з безліччю гейзерів, грязьових озер і мальовничих гарячих джерел. Тут є місце, яке місцеві прозвали “басейном з шампанським”. Це гаряче джерело, яке викидає воду з великим вмістом вуглекислого газу, бульбашки якого шиплять, ну прямо, як шампанське. Ще одне суперпопулярне місце серед туристів – гейзер Леді Нокс. Виверження гейзера викликається штучно. Щоранку о 10 годині доглядачі парку заливають в жерло гейзера мильний розчин. Під час виверження, яке триває близько години, гейзер викидає струмінь води висотою до 20 метрів.
Ракиура
Цей парк розкинувся на новозеландському острові Стюарт. Через магнітні аномалії, на острові, розташованому в порівняно високих широтах можна спостерігати полярні сяйва. Корінне плем’я маорі називало острів “палаючі небеса”.
Тонгаріро
Парк названий на честь одного з трьох діючих вулканів і теж є об’єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Вулкан Тонгаріро – знаменита гора Ородруін з кінотрилогії “Володар перстнів”. Цей вулканічний масив складається з 12 конусів, найвищий з яких височить на 1978 м. Вперше Тонгаріро вивергався майже 250 тисяч років тому, і до цих пір над ним можна побачити клуби диму. Ці місця були священними для народу маорі, які ховали своїх вождів в печерах на схилах.
Папароа
Найкрасивіші пам’ятки цього парку – скелі хребта Папароа, складені з вапнякових порід. Їх ще називають “листковим” скелями. У цих скелях є, так звані, “дірки диявола”. Під час припливу морська вода гейзерами спрямовується в небо через природні отвори в скелях. У такі моменти розумієш, наскільки могутня і прекрасна матінка-природа.