Share Button

Нова Зеландія – шлях неблизький, однак унікальні природні багатства цієї країни важко порівняти з чим-небудь ще. Новозеландці з особливим трепетом, любов’ю і турботою ставляться до рідної природи. Не випадково, в країні 14 національних парків. Про найкрасивіших зараз розповімо.

Фьордленд
Це найбільший національний парк Нової Зеландії. Він є об’єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Цей парк називають “країною фьордів”. Узбережжя Фьордленд має мальовничі ландшафти. Воно порізане вузькими бухтами зі скелястими берегами, які багато років тому були створені відступаючими льодовиками.

fiordland-national-park

Уаи-О-Тапу
Уаи-О-Тапу – це зона високої геотермальної активності з безліччю гейзерів, грязьових озер і мальовничих гарячих джерел. Тут є місце, яке місцеві прозвали “басейном з шампанським”. Це гаряче джерело, яке викидає воду з великим вмістом вуглекислого газу, бульбашки якого шиплять, ну прямо, як шампанське. Ще одне суперпопулярне місце серед туристів – гейзер Леді Нокс. Виверження гейзера викликається штучно. Щоранку о 10 годині доглядачі парку заливають в жерло гейзера мильний розчин. Під час виверження, яке триває близько години, гейзер викидає струмінь води висотою до 20 метрів.

IMG_7402

Ракиура
Цей парк розкинувся на новозеландському острові Стюарт. Через магнітні аномалії, на острові, розташованому в порівняно високих широтах можна спостерігати полярні сяйва. Корінне плем’я маорі називало острів “палаючі небеса”.

131120111207-aurora---paatsjoki-finland-horizontal-large-gallery

Тонгаріро
Парк названий на честь одного з трьох діючих вулканів і теж є об’єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Вулкан Тонгаріро – знаменита гора Ородруін з кінотрилогії “Володар перстнів”. Цей вулканічний масив складається з 12 конусів, найвищий з яких височить на 1978 м. Вперше Тонгаріро вивергався майже 250 тисяч років тому, і до цих пір над ним можна побачити клуби диму. Ці місця були священними для народу маорі, які ховали своїх вождів в печерах на схилах.

Tongariro-Novaya-Zelandiya

Папароа
Найкрасивіші пам’ятки цього парку – скелі хребта Папароа, складені з вапнякових порід. Їх ще називають “листковим” скелями. У цих скелях є, так звані, “дірки диявола”. Під час припливу морська вода гейзерами спрямовується в небо через природні отвори в скелях. У такі моменти розумієш, наскільки могутня і прекрасна матінка-природа.

terraoko-2014-08-14-03-2