Share Button

“Мости – найдобріший винахід людства. Вони завжди з’єднують.” – Олексій Іванов “Географ глобус пропив” (с). А ось самі приголомшливі і незвичайні з них.

Гейтсхед Міленіум (Великобританія)

Цей дивовижний міст в Англії є єдиним в світі поворотним мостом. При проходженні судів міст повертається на 40 градусів, і з боку картина нагадує моргання очей. Процес повороту дуже вражає і займає всього 4 хвилини. За рік міст “моргає” приблизно 200 раз.

Gateshead-Millennium-Bridge-11

Міст Джурджевича (Черногорія)
П’ятиарочний бетонний міст в північній частині Чорногорії був побудований між 1937 і 1940 роками, а свою назву отримав від імені власника ферми, розташованої неподалік. Висота від проїжджої частини до річки Тара становить 172 метра. Це один з найвищих мостів у Європі . Сьогодні на мосту працює два зіп-лайни.

?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

“Золоті ворота” (США)
Цей легендарний міст в Сан-Франциско є одним з найбільших висячих мостів у світі. Також він сумний рекордсмен за кількістю самогубств. Практично кожен місяць якийсь безумець стрибає з нього в воду.

most_zolotye_vorota

Віадук Ландвассер (Швейцарія)
Цей вигнутий шестиарочний одноколійний залізничний міст в кантоні Граубюнден – ідеал інженерної думки. Він перетинає річку Ландвассер і одним кінцем міст впирається в портал 216-метрового тунелю.

Міст через залив Ханчжоувань (Китай)
Це найдовший міст, що перетинає океан. Його довжина становить 36 кілометрів. Цікаво, що на півдорозі, на мосту, побудований острів-платформа з центром обслуговування, де водії і пасажири можуть відпочити, перекусити і скористатися широким спектром послуг.

1cb66314c9cc95d8f2e47e7576771b6a79a7b22a_big

Міст Понте Веккьо (Італія)
Понте Веккьо у Флоренції – найстаріший кам’яний міст в світі. Правда, за римлян міст був зроблений з дерева, але після повеней в 1333 році, через 12 років, він був відновлений. Спочатку міст обжили кожум’яки, продавця овочів і м’ясники, але в кінці XVI століття, за спеціальним указом, сюди оселилися ювеліри, якими Понте-Веккьо знаменитий і понині.

16

Міст Банпо (Південна Корея)
Це найдовший міст-фонтан в світі (1 140 метрів). В міст вбудований фонтан, 380 “носиків” якого вистрілюють 190 тонн води в хвилину. Вночі колір Панпхо нагадує веселку завдяки 10000 светодіодам, що створюють різні барвисті ефекти. Струмені води динамічні і можуть переміщатися разом з музикою. Спорудження занесено в Книгу рекордів Гіннеса.

fountain-9

Міст на водоспаді Лотефоссен (Норвегія)

Недалеко від містечка Одда в Норвегії знаходиться водоспад Лотефоссен. Він відрізняється від багатьох своїх побратимів тим, що складається з двох незалежних потужних потоків, які з висоти 165 метрів спрямовуються вниз, на туристів. Біля водоспаду проходить дуже мальовничий автомобільний міст, який нагадує дорогу в казку.

maxresdefault