Share Button

shutterstock_121866397

Це питання цікавить практично всіх мандрівників. Але, на жаль, дати однозначної відповіді на нього неможливо. Все залежить від напрямку, часу, тарифу авіаквитка і самої авіакомпанії. Спробуємо розібратися.

У більшості випадків, авіакомпанії відкривають продажу квитків за 330 днів до вильоту. Мандрівникам стають доступні авіаквитки за різними тарифами, в тому числі і найбільш дешевими. У міру збільшення кількості проданих авіаквитків дешеві тарифи стають недоступними, це в першу чергу стосується авіакомпаній, що користуються більшою популярністю. Якщо ж попит на рейс невеликий, то шанс, що авіаквитки подешевшають перед вильотом, все-таки є. Правда розраховувати на суттєву знижку не варто.

Також при виборі авіаквитків на літак варто враховувати і фактор сезонності – тобто період, колу Ви плануєте подорож. Справа в тому, що в авіакомпаніях прекрасно знають – на великі свята і в період літньої відпустки літають багато. Тому не варто дивуватися, чому в розпал сезону вартість авіаквитків вища, ніж зазвичай. Ситуація з цінами на авіаквитки в міжсезоння протилежна: щоб забезпечити завантаження літака авіакомпанії навмисно влаштовують розпродажі або знижують вартість.

Слід звернути увагу і на те, що кожна авіакомпанія платить аеропорту збір за кожного свого пасажира. Отже, нескладно здогадатися, що авіаперевізнику значно прибутковіше перевезти п’ять пасажирів по більш дорогому тарифу, ніж десять бюджетних.

Таким чином, з огляду на всі перераховані вище фактори, можна підсумувати – авіаквитки перед вильотом дешевшають, якщо:

  • обраний авіаперевізник або безпосередньо рейс користується меншим попитом ;
  • бронювати авіаквитки на переліт по непопулярним напрямками;
  • бронювати авіаквитки на рейс в період міжсезоння (якщо хочете заощадити, не плануйте відпочинок на час літньої відпустки, новорічних та Різдвяних, а також травневих свят)