Share Button

L5CiA_croper_ru

Якщо ви хоч раз в житті шукали авіаквитки протягом 2-3 тижнів, то, напевно, звернули увагу на те, як часто змінюється їх вартість. Іноді трапляється так, що ви знайшли прийнятну вартість, але вирішили почекати з бронюванням пару годин і ось, при повторному пошуку вартість авіаквитка вища.

З чим же пов’язаний такий швидкий ріст ціни авіаквитка?
Пояснення просте: головна мета авіакомпанії – отримання прибутку. Помічником у цій справі є система управління доходами, яка встановлює різні ціни для різних груп покупців з метою максимізації виручки на кожному рейсі.

Наприклад, на рейсі з Києва в Стамбул 100 місць. Серед пасажирів цього рейсу будуть 2 групи покупців:

  • 20 місць – пасажири, які відправляються у відрядження або яким треба терміново полетіти в Стамбул, незалежно від вартості авіаквиток.
  • 80 місць – пасажири, які більш чутливі до ціни і, якщо вона перевищує їх бюджет на авіаквитки, вони просто не полетять.

Якщо авіакомпанія встановить високі ціни на авіаквитки, то на рейсі полетять тільки пасажири з першої групи, і 80% салону буде пустувати. Якщо ціни опустити до рівня прийнятного для другої групи – авіакомпанія недоотримає прибуток від пасажирів з першої групи. Саме тому авіакомпанії встановлюють різні ціни, щоб продати кожне місце в літаку за максимально високою ціною.

Якщо з усього рейсу 10 людей, які бажають забронювати авіаквиток за 400 доларів, вони з радістю його продадуть за 400. Якщо є 20 пасажирів, готових купити квиток за 300 доларів, то і продадуть вони його за 300 і т.д. поки не заповнять весь рейс.

На кожному рейсі є різні тарифи. Їх може бути всього пара (частіше зустрічається на внутрішніх рейсах), так і кілька десятків, на міжнародних напрямках.

Наприклад, на рейсі Київ – Тель-Авів в економ класі авіакомпанія пропонує 11 різних тарифів за ціною від 4 500 грн до 30 000 грн. Як бачите, різниця досить велика.

Цікаво те, що не важливо, за якою ціною ви купите авіаквиток, адже все одно будете сидіти на одних і тих же місцях і їсти теж, що і інші пасажири, тобто по суті, на сервісі і зручносі перельоту це абсолютно ніяк не відіб’ється.

Перевага дорогих тарифів в тому, що їх можна без штрафів або з мінімальним штрафом здати або обміняти. Але якщо ви впевнені, що плани не зміняться, який зиск від того, що авіаквиток можна здати?

Тепер, коли ви знаєте, що авіаквиток Київ – Тель-Авів можна купити в рази дешевше, звичайно, захочете забронювати авіаквиток саме за 4 500 грн, але це не так-то просто …

Авіакомпанії обмежують умови придбання та кількість квитків за низькими тарифами.

Наприклад, купити авіаквиток по тарифу 4 500 можна не менше ніж за 21 день до вильоту, при цьому переліт повинен бути у вівторок, середу або четвер. Квитки по тарифу за 6 500 грн можна купити не менше ніж за 14 днів до вильоту, а за 8 000 грн за 7 днів і т.д. Загалом, чим нижча вартість авіаквитка, тим більше обмежень накладає авіакомпанія на його продаж.

Тому, якщо ви бронюєте авіаквиток за 21 день до вильоту, то у вас є шанс купити його всього за 4 500 грн, а вже на наступний день ви перейдете в іншу цінову категорію і заплатите не менше 6 500 грн.

Так що, як тільки побачите прийнятну ціну на авіаквиток – відразу бронюйте, не варто сподіватися на зниження цін, це дуже рідкісне явище! Особливо на популярних маршрутах, та ще й у розпал туристичного сезону.

Тим більше, навіть якщо у Вас змінилися плани, можна скасувати бронь авіаквитка, адже резервування квитка не зобов’язує до його викупу.

Така ж ситуація з кількістю авіаквитків за низькими тарифами. Авіакомпанія знижує кількість місць за дешевими тарифами, якщо попит на квитки збільшується, і навпаки збільшує їх, якщо попит падає.

Все це відбувається в реальному часі, тому ціна квитка може змінитися протягом дня і навіть однієї години.