Share Button

GO_CARD_CITY

Одне з улюблених занять туристів – знайти, на чому б заощадити, починаючи з пошуку і бронювання авіаквитків закінчуючи культурною програмою. З авіаквитками все зрозуміло: акції авіакомпаній, помилки системи і інші хитрощі, які відомі багатьом. Продвинуті мандрівники не просто знають, а вже давно використовують спеціальний пакет послуг, що дозволяє заощадити не тільки час, а й гроші – City Card.

Що таке City Card?
Наприклад, Ви купили авіаквитки в Амстердам і вже запланували похід в Рейксмузеум, Музей Ван Гога, Рембрандта або Мадам Тюссо. Щоб подивитися експозиції всього чотирьох перерахованих вище закладів, потрібно заплатити близько 60 євро. Але ж на цьому «культурний» список явно не закінчується. Вихід дуже простий – придбати City Card (або CityPass, дисконтна карта гостя, … туриста, … знижок і ін.). В Амстердамі вона коштує 49, 59 або 69 євро з терміном дії на одну, дві або три доби відповідно. Не треба бути математиком, щоб помітити різницю. І це ще не враховуючи того, що смарт-картка надає безкоштовний доступ до 47 музеів та визначних пам’яток міста, безкоштовний проїзд в громадському транспорті та прогулянку по каналам Амстердама, подарунки в магазинах і інші спеціальні пропозиції для власників.

Види City Card
Куди б Ви не купили авіаквиток, в кожному великому місті, яке надає туристам можливість економити при знайомстві з місцевою культурою і пам’ятками, є свої смарт-карти зі своїми особливостями. В цілому, всі з них мають ряд відмінностей:

 • за видами послуг, що надаються
  Є єдина карта, яка має комплекс знижок (на музеї, транспорт, харчування та інші послуги), і є такі, що поширюються окремо на відвідування культурних закладів, окремо на транспорт, окремо на харчування тощо.
 • за терміном дії
  В основному період дії від 1 до 10 днів.
 • по території дії
  Найчастіше власник карти може користуватися нею на території одного міста, але іноді вона поширюється і на цілий регіон або, що дуже рідко, на кілька міст.
 • за віком
  Як і багато інших послуг, сіті-кардз розподіляють згідно вікової категорії – для дітей, студентів, пенсіонерів і дорослих. Відрізняються вони найчастіше тільки вартістю. Але іноді враховуються ще й потреби того чи іншого туриста.
 • за кількістю користувачів
  Послуги надаються одному туристу, двом або для компанії.
 • за розмірами знижок
  Є карти, що дозволяють безкоштовно відвідувати основні визначні пам’ятки і особливі місця міста. Є такі, що надають лише певну знижку. Є також і, свого роду, all inclusive, де безкоштовно, і зі знижкою, і з подарунками і т.п.

Де купити City Card?
Якщо Ви читаєте цей пост, то, швидше за все проблем з придбанням смарт-карти у Вас не виникне – адже простори інтернету і його функції Вам відомі. Також скориставшись онлайн-покупкою, є шанс отримати до 10% знижки – таку акцію пропонують багато сервісів. Також CityPass можна купити безпосередньо на місці – в пунктах продажу, які зазвичай розміщуються в туристичних центрах, біля виходів з вокзалів і аеропортів, в готелях або екскурсійних фірмах.

Як отримати City Card?
Щоб картка виявилася в Ваших руках, для цього є відразу кілька способів:

 • замовляєте доставку додому;
 • замовляєте доставку в готель;
 • забираєте особисто в будь-якому туристичному центрі.

Що ще потрібно знати про City Card?

 • щоб уникнути підробок купувати CityPass рекомендується тільки на офіційних сайтах (в разі, якщо Ви купуєте її самостійно через інтернет);
 • зазвичай відшкодування вартості сіті-кард в разі повернення не передбачено;
 • дисконтні карти доступні не тільки в столицях, а й в інших великих містах. Купуючи авіаквитки в будь-яку точку світу, поцікавтеся про можливість скористатися такою системою знижок.