Share Button

perelet-s-rebenkom-samolet-05

Клопоти, що стосуються подорожей з дітьми, найчастіше виникають у батьків далеко до початку самої поїздки. Кількість питань, які потребують вичерпної відповіді, зростає з кожною хвилиною: що потрібно для подорожі? Чи можна розраховувати на знижку від авіакомпанії? Які документи потрібні дитині (і чи потрібні взагалі)? Нюансів і критеріїв дійсно багато, більше того, майже у кожної авіакомпанії вони свої. Але, як і в кожному питанні, загальні вимоги щодо дитячих авіаквитків і їх вартості все-таки існують.

Існує два види тарифів на авіаквитки для дітей:

  • INF (до 2 років, немовля, інфант);
  • CHD (від 2 до 12 років, чайлд)

Авіаквиток для дітей до 2 років

Дітям, яким ще не виповнилося 2 роки, заборонено летіти на окремому місці, вони повинні обовязково сидіти на колінах у батьків. Це основна причина, чому ціна на такі авіаквитки складає всього 10% від дорослого тарифу, або ж взагалі авіаквиток виписують безкоштовно (в залежності від умов авіакомпанії). Такий вид авіаквитків називається «нульовим», без нього маленького пасажира не допустять на борт літака. Слід звернути увагу, що дані знижки не включають в себе аеропортові збори.

Якщо ж мама подорожує з двома немовлятами, то нульовий авіаквиток оформляється тільки на одного з них, а на другого необхідно забронювати дитячий авіаквиток (який відповідає тарифам авіаквитків для дітей 2-12 років). Таким чином, одна дитина полетить у мами на руках, а другий – на окремому кріслі.

Що стосується норм провозу багажу, то для маленьких пасажирів дозволяється перевозити валізу вагою до 10 кг. Найчастіше авіакомпанії провозять дитячу коляску безкоштовно. Крім того, батьки можуть замовити для своєї дитячу колисанку.

Авіаквиток для дітей 2 – 12 років

Діти, яким вже виповнилося 2 роки, подорожують на окремому кріслі. Зазвичай вартість таких авіаквитків становить 50% від тарифу, але авіакомпанії можуть змінювати дану цифру. Як і у випадку з «нульовими» авіаквитками, знижки на дитячі авіаквитки не включають в себе податки та збори.

Для дітей передбачаються такі ж умови провезення багажу, як і для дорослих. Якщо дитині під час подорожі виповнюється 2 роки, то вибір відповідного тарифу на авіаквиток залежить від умов конкретної авіаційної компанії.

Можна виділити три варіанти:

  • Переліт «туди-назад» за тарифом INF (МАУ, Singapore Airlines, Vietnam Airlines, SAS, Czech Airlines, Virgin Atlantic Airways, Brussels Airlines, American Airlines, Alitalia, British Airways , Air Berlin, Air China, China Southern Airlines, Malasia Airlines, Air Moldova, Icelandair, Georgian Airways ). Це правило не поширюється на перельоти по інтерлайн угоді і на тривалі подорожі (кілька місяців).
  • Переліт «туди» за тарифом INF, «назад» – за тарифом CHD (Emirates, Turkish Airlines, United Airlines, Air Baltic, Etihad Airways , Air Namibia, El Al, Egypt Air, TAP Portugal, Air Seychelles)
  • Переліт «туди-назад» за тарифом CHD (KLM, Lufthansa, LOT, Cathay Pacific Airways , Finnair, Delta Airlines, Aegean Airlines , Iberia, Qatar Airways)

Документи, необхідні для подорожі з дітьми

  • для дітей до 16 років, які подорожують з дорослими, на внутрішніх рейсах, необхідно свідоцтво про народження
  • для міжнародних рейсів дитина будь-якого віку повинна мати власний закордонний паспорт (або має бути відповідний запис в закордонному паспорті одного з батьків)
  • при перетині кордону неповнолітнім в супроводі одного з батьків, необхідний дозвіл на виїзд одного із батьків
  • якщо дитина подорожує сама, повинен бути аналогічний документ від обох батьків.