Share Button

stock-vector-a-set-of-airport-icons-125734715

Нарешті Ви зважилися, вибрали авіаквиток і зовсім скоро вперше опинитесь в літаку. Щоб Ваш перший політ пройшов якомога вдаліше, а в аеропорту Ви відчували себе трохи впевненіше, ми підготували невелику інструкцію для мандрівників, які летять на літаку вперше.

Авіаквитки
Ні для кого не буде відкриттям, що будь-яка подорож починається з квитка. При купівлі авіаквитка в базі даних автоматично створюється електронний запис, на підтвердження чого на електронну адресу клієнта відправляється маршрутна квитанція. Роздруковувати її не обов’язково, але маючи квитанцію на руках, реєстрація на рейс пройде швидше.

Прибуття в аеропорт
Рекомендується прибути в аеропорт за три години до вильоту, але якщо Ви ніколи раніше не літали, то додайте ще годину, щоб уникнути стресового поспіху перед польотом. Перед виїздом з дому вивчіть схему терміналів і способів під’їзду до них. Дізнатися, який термінал потрібен саме Вам (звідки буде виліт) можна вивчивши маршрутну квитанцію, яку Ви отримали після оформлення авіаквитка. Прибувши в аеропорт, знайдіть табло вильотів, де вказана інформація про потрібний рейс і номер стійки реєстрації, до якої потрібно пройти.

Реєстрація на рейс
Реєстрація пасажирів на рейс проходить в кілька етапів:

 • біля стійки реєстрації Ви пред’являєте паспорт і авіаквиток (або тільки паспорт, якщо авіаквиток електронний);
 • кладете багаж на транспортну стрічку, де співробітники аеропорту його зважують, кріплять на валізу спеціальну бирку (по якій потім визначають, куди спрямувати багаж);
 • Також пройти реєстрацію на рейс можна онлайн (знадобляться дані, зазначені в маршрутній квитанції, отриманої після оформлення авіаквитків). В такому випадку посадковий талон не треба буде роздрукувати, а приїхавши в аеропорт – здати свій багаж на стійці Drop off, призначеній для зареєстрованих заздалегідь пасажирів. На отриманому посадковому талоні вказано номер потрібного гейта (виходу на посадку).

  Паспортний контроль і передпольотний огляд
  Перед виходом на посадку, потрібно пройти огляд: найчастіше пасажири проходять через рамку, а їхні речі перевіряють на наявність заборонених до перевезення речей. Якщо Ви купили авіаквитки закордон, тоді співробітники прикордонної служби перевірять закордонний паспорт і візу (якщо це необхідно).

  Також якщо Ваш авіаквиток на міжнародний рейс, потрібно пройти митний контроль, скориставшись системою, так званих зеленого і червоного коридорів. Що вони означають, читайте детальніше в нашій статті що таке “червоний” і “зелений” коридор в аеропорту ?

  Посадка на борт літака
  Після всіх перерахованих вище оглядів і перевірок, Ви потрапите в зал очікування, де знаходяться всім відомі магазини Duty Free (безмитної торгівлі). Але не поспішайте витрачати гроші, спочатку краще знайдіть вихід на посадку. Початок посадки на рейс часто оголошують по гучному зв’язку. Але буває, що співробітник аеропорту запрошує на неї безпосередньо біля входу, де знову ж таки перевіряє ще раз посадковий талон і паспорт.