Share Button

cd9171ac01127ac58470373d6f5d361e

Велична країна, здатна дивувати, змінити людину, приносити спокій, дарувати емоції і занурювати в світ медитації … все це Індія , така проста і загадкова одночасно. Просто так пізнати всю велич цієї країни неможливо. А якщо купити туди авіаквитки без найменшої підготовки, варіант, що Індія запам’ятається Вам не найприємнішими моментами. Як убезпечити себе і уникнути конфліктних ситуацій, які запобіжні заходи необхідно дотримуватися і які особливості культури враховувати? Про це та про багато іншого розповімо Вам в цій статті.

Оформіть страховку і не займайтеся самолікуванням
Відразу після бронювання авіаквитків займіться оформленням страховки на весь період подорожі – це значно заощадить Ваш час, гроші і здоров’я. Якщо ж зі страховою компанією стосунки не склалися, в разі хвороби не займайтеся самолікуванням. Звертайтеся в найближчу платну клініку, здавайте аналізи, приймайте зазначені ліки і одужуйте. Медицина в цій країні досить добре розвинена і надається за порівняно демократичними цінами, тому не ризикуйте.

Завжди контролюйте, що п’єте і їсте
Напевно, не буде новиною, що в Індії великі проблеми з питною водою. Тому пити можна тільки бутильовану воду, пляшки, до речі, теж перевіряйте на цілісність упаковки. Що стосується їжі, то трапезувати краще тільки в перевірених місцях. Не купуйте продукти харчування у вуличних торговців.

Indian-Street-Food-Mumbai-Street-Food-India-2015 Part-1

Обмінюйте гроші вдома або будьте гранично уважні
Перше знайомство з Індією відбувається ще в аеропорту, коли після бронювання авіаквитків, збору валіз і власне самого перельоту Ви вперше ступаєте на священну землю. Перше, про що дбають туристи – про власний фінансове забезпечення. Тут-то і криється перший секрет безпечної подорожі.

Що стосується курсу рупії до гривні, то в Індії він нічим не відрізняється від нашого. Єдиний мінус обмінників в індійському аеропорту – туристів завжди намагаються обдурити. Навіть якщо Ви вирішили обміняти свої гроші в офіційному пункті обміну. Також зверніть увагу на стан купюр – старими рупіями Ви не зможете розплатитися в місті, їх просто не приймуть.

Будьте серйозні, наполегливі і переконливі з місцевими таксистами
Якщо Ви не купували тур, а самостійно бронювали авіаквитки, то трансфер з аеропорту в готель, швидше за все, ніхто не замовляв. Але не хвилюйтеся, таксистів чекати не доведеться – в Індії вони просто «атакують». Тут найголовніше – не показувати, що Ви вперше в Індії, інакше Вас «розведуть» по повній програмі.

??????

Стандартна схема майже у кожного місцевого водія таксі така: клієнта везуть в туристичний центр, всі співробітники якого (разом з таксистом) доводять туристу, що його готель закритий і пропонують натомість інший, турист зазвичай погоджується, платить немаленьку суму і всі учасники отримують свою частку грошей. Що ж робити, якщо Ви опинилися в такій ситуації? Найефективнішою фразою в Індії (яку неодмінно варто вивчити) є: «I’m calling 100». 100 – це номер місцевої поліції, тому ця фраза може допомогти.

Залиште вдома занадто відкритий одяг
Це правило стосується прекрасної половини людства, яка вже дуже любить показувати сонечку частини свого тіла. В Індії від цього варто трохи утриматися – плечі краще не оголяти, а ноги бажано прикривати хоча б до коліна, це може сильно образити почуття індійцев. Позасмагати мандрівники зможуть, якщо вони придбали авіаквитки на Гоа або інші південні райони узбережжя – тут це дозволено.

Це варто знати:

  • при відвідуванні храмів і мечетей знімайте взуття (в мечетях жінки повинні покривати голову, прикривати ноги і плечі; в сикхських храмах голову покривають і чоловіки);
  • входити в храм, маючи при собі вироби зі шкіри – значить проявляти неповагу і навіть образу, залишайте такі речі вдома;
  • фотографувати в храмах можна тільки з дозволу служителів;
  • якщо вирішили скористатися залізничним транспортом, то під час сну в поїзді пристібайте свій багаж;
  • щоб здати валізи в камеру зберігання, скористайтеся замком, без нього сумки не приймуть;
  • купуючи що-небудь на ринку або на вулиці обов’язково торгуйтеся;
  • якщо не знаєте мову, то при спілкуванні з продавцями/таксистами і т.д. пишіть все цифри на папері і уточнюйте це загальна сума або з людини, і яка конкретно валюта;
  • не давайте «жебракам» гроші (вони потім не відстануть);
  • гроші і документи рекомендуємо завжди носити з собою;
  • зробіть ксерокопії і відскануйте всі документи;