Share Button

maleta

Безпека під час подорожі необхідна кожному і завжди. Щоб поїздка пройшла без пригод, ми підготували для Вас кілька рекомендацій, які допоможуть уникнути неприємних ситуацій або впоратися з курйозами в максимально короткі терміни і з мінімальними збитками.

Збираємо інформацію

Щоб подорож була вдалою, підготовку до неї варто почати ще до бронювання квитків на літак – з вибору країни і конкретного міста (або міст). Не лінуйтесь і приділіть цьому моменту час.

Крім загальної інформації про країну, ознайомтеся з основними місцевими законами і звичаями, поцікавтеся політичною та епідеміологічною обстановками, дізнайтеся про клімат і погодні умови на період запланованої поїздки. Відвідайте тематичні форуми, поцікавтесь відгуками мандрівників і ознайомтеся з рекомендаціями місцевих жителів.

Якщо Ви плануєте купити авіаквиток в екзотичну країну, обов’язково дізнайтеся інформацію про щеплення, які необхідні для її відвідування.

Готуємо документи

Як правило, цей етап підготовки до подорожі починається вже після оформлення авіаквитків і триває до самого вильоту. Стандартний список складається із закордонного паспорта, візи (при необхідності) і платіжних карт. Крім того може знадобитися водійське посвідчення, медична страховка. Перед вильотом все це перевірте кілька разів, і не забудьте про авіаквитки.

Робимо резервні копії

Щоб уникнути можливих неприємностей, копіювати варто абсолютно всі документи: закордонний паспорт, візу, страховку, авіаквитки (якщо авіаквитки електронні, то сканувати посадочні талони), а також документи, що підтверджують бронь готелю. Для гарантованого результату краще зробити кілька копій.

Упорядковуємо фінанси

Всі готівкові гроші розділіть на кілька частин і покладіть в різні місця. При цьому краще не робіть заначку в сумках, які плануєте здавати в багажне відділення – буде не дуже приємно, якщо разом з валізами пропадуть і гроші на проживання. Якщо по приїзду Ви вирішили обміняти гривні на місцеву валюту, не поспішайте. Зазвичай в обмінниках аеропорту і в готелях курс вище, ніж в місті. Також краще віддати перевагу офіційним пунктам обміну, де ймовірність бути обманутим набагато нижча.

Також не забудьте покласти поруч з авіаквитками банківську карту, краще, якщо це буде кредитка (в вашому розпорядженні буде більше коштів). Також не забудьте виписати номер рахунку, до якого прив’язана картка.

Розповідати про те, що гаманець необхідно постійно тримати при собі і стежити за ним, немає ніякого сенсу. Але все ж рекомендації з цього приводу є: згідно зі статистикою, до власників частіше повертаються гаманці, всередині яких є дитяче фото. Маніпуляція нескладна, але заради порятунку кредиток або водійського посвідчення це можна зробити. Якщо у Вас немає власних дітей, то фото племінника або дочки подруги теж підійде. Навряд чи злодії перевірятимуть достовірність інформації.

Обираємо час

Частково ми вже посилалися на цей пункт, коли вибирали країну відпочинку. Майте на увазы, що крім позитивних емоцій, знайомства з місцевою культурою і вражаючих фотографій, Вас можуть чекати закриті громадські заклади або магазини. Ну і, звичайно ж, не забувайте планувати час екскурсій по місту – в темний час доби милий район може виявитися не дуже гостинним.

Будьте пильні і безпечної Вам подорожі!