Share Button

kWqUd_croper_ru

Ви колись замислювалися, що станеться з вашим багажем, якщо не забрати його після прильоту в аеропорту? Звичайно, такий випадок відбувається не часто, але все ж ми з ним розберемось.

По прибуттю рейсу на багаж відвантажують на стрічку-транспортер (за винятком негабаритного і ламкого). З цієї стрічки пасажири забирають свій багаж. Якщо всі пасажири забрали свій багаж, але на стрічці ще залишилась валіза, то його оформляють як незатребуваний. Найбільш часто така доля чекає багаж пасажирів, які з якоїсь причини не потрапили на рейс або полетіли іншим рейсом.

Згідно з правилами, без спеціального оформлення багаж можна перевозити без пасажира. Якщо ж пасажир не встиг на рейс, то чемодан повинні вивантажити з літака і помістити в кімнату зберігання незатребуваного багажу.

Ще одна ситуація, коли багаж може виявитися незатребуваним – коли на ньому немає багажної бірки, на якій написані дані про маршрут і пасажира.
Якщо її немає на валізі, то багаж знімуть з стрічки і оформлять як незатребуваний. У більшості аеропортів на такий багаж наклеюють бірку з ідентифікаційним номером, для того щоб його можна було впізнати серед великої кількості незатребуваних валіз.

Забуті сумки зберігають в спеціальній кімнаті або в звичайній камері схову. Якщо протягом 6 місяців власник багажу так і не знайшовся, то багаж утилізують або віддають на аукціон. А наприклад, в США такі речі здають в спеціальний комісійний магазин.

Забрати свій багаж з камери зберігання можна в будь-який час. До речі, за послугу зберігання валізи в такому випадку платити не треба. Чим іноді і користуються пасажири, які в місті проїздом на пару днів.

Але враховуйте, що не у всіх аеропортах послуга зберігання безкоштовна. Наприклад, в аеропортах Європи при поверненні багажу можуть вимагати оплату за кожен день зберігання.

Щоб забрати багаж потрібно пред’явити документи. Це може бути паспорт і посадочний талон з відривною багажною біркою.

Літайте із задоволенням і не забувайте свій багаж!