Share Button

Зовсім скоро, 11 лютого, у Венеції почнеться знаменитий на весь світ карнавал. Тисячі туристів бронюють авіаквитки до Венеції, щоб надіти найкрасивішу маску, яскравий костюм і з головою поринути в масштабні гуляння, які триватимуть в 2017 році до 28 лютого.

Венеціанський карнавал офіційно визнаний одним з найдавніших, вперше його провели в 1094 році. В середньовіччя під час карнавалу не діяли правила повсякденності: і заможний і бідний міг робити все, що заманеться. Достаток ховався під масками, будь-який простолюдин міг отримати увагу принцеси, а патрицій міг запросто спокусити швачку, чого в звичайному житті не дозволяли йому норми пристойності. За законами Венеціанської республіки в масках заборонялося входити до церкви, вночі і під час епідемій чуми. Маски носили в різних злачних місцях – ігрових і публічних будинках. Нерідко під ними ховалися для здійснення всіляких витівок.

У серпні 1608 року вийшов указ, який забороняв носити маски не під час карнавалу. Якщо ж ловили порушників, то чоловіків засуджували до 2 років ув’язнення і штрафу, а жінок публічно сікли на площі Сан Марко з подальшим вигнанням на 4 роки з Венеціанської Республіки.

Після завоювання Італії Францією карнавал заборонили, цим Наполеон хотів підкреслити втрачену незалежність Італії. Традиція карнавалу була відроджена лише в 1979 році – і ця подія відразу ж стала залучати в місто натовпи туристів.

Щорічно карнавал відкриває святкова регата – по венеціанських каналах пливуть вбрані човни з пасажирами в костюмах і масках. У місті проводять майстер-класи, на яких можна спробувати себе в будівництві гондоли або дизайні карнавальної маски.

Під час карнавалу у Венеції проходять бали, на вулицях з ранку і до пізньої ночі виступають трубадури, фокусники та оркестри. Свято завжди відкривається на площі Сан-Марко. Цікаво, що кутюр’є П’єр Карден написав офіційний гімн венеціанського карнавалу.

Щорічно, в останній день карнавалу вибирають володаря найкрасивішої маски; також чимало уваги туристів завжди привертає Парад Марій – хода дванадцяти венеціанок на згадку про порятунок викрадених піратами дівчат.

Загалом, нудьгувати на карнавалі просто неможливо, тут кожен знайде собі розвагу до душі. Забронювати квитки і готель краще заздалегідь, ціни перед святом значно виростають. Ціни на проживання в Венеції досить високі, навіть найдешевший хостел обійдеться мінімум в 45 євро за ніч.

Забронювати квитки до Венеції на прямі рейси можна з вильотом з Києва, Івано-Франківська, і на рейси з пересадками з вильотом з Харкова, Одеси, Запоріжжя. Забронювати найдешевші авіаквитки до Венеції можна з вильотом з Івано-Франківська, вартість від 1 500 грн в обидва боки.