Share Button

Для багатьох старі речі – мотлох, який потрібно викинути. Іншим вдається розгледіти в них таємницю минулого і перейнятися їх історією. Але по-справжньому заговорити такі предмети можуть, лише опинившись в одному місці і в один час. Прямим доказом цього є блошині ринки, які зібрали на своїх прилавках буквально все і навіть більше. Чому б не відвідати флі-маркет країни, в яку Ви забронювали квитки на літак, дізнатися про місцевість, її історію, жителів і традиціях. Пропонуємо Вашій увазі топ-5 кращих блошиних ринків світу.

Saint-Ouen, Париж, Франція
Адреса: між avenue Michelet, rue Jean Henri Fabre і rue Louis Dain.
Дні роботи: понеділок, субота, неділя.
Не дарма Saint-Ouen опинився на першому місці в нашому списку, адже це місце є істинним прабатьком всіх антикварних ринків світу. До речі, сама назва «блошиний» зародилася саме тут, адже раніше практично всі товари на ринку просто кишіли блохами. Тепер, на щастя, від них залишилася тільки назва. Сьогодні Saint-Ouen – це 16 окремих барахолок, що розкинулися на 7 гектарах і приймають в рік близько 11 тисяч поціновувачів старовини з усього світу. Тут є абсолютно все. Одного разу один щасливець купив тут малюнок, підписаний рукою Пікассо всього за 100 євро, сьогодні ж це полотно оцінюється в 1 мільйон євро. Купуючи авіаквитки в Париж , не забудьте внести в список must visit і ряди великого Saint-Ouen для знайомства з справжніми цінностями минулих століть.

dc412d0503fe28af837a93a7b03f39a4

Waterlooplein, Амстердам, Голландія
Адреса: Waterlooplein 53 Binnenstad.
Робочі дні: кожен день, крім неділі.
Цей антикварний флі-маркет – справжнісінька пам’ятка Амстердама. На цьому місці ще в ХIX столітті розташовувався Єврейський ринок, але під час війни його закрили. Згодом тут знову почали збиратися торговці і пропонувати всім бажаючим справжні артефакти. Сьогодні це справжне джерело старовинних предметів, вінтажних речей і вікової історії. Waterlooplein вже багато років є найвідомішою «блішкою» в країні, і тільки раз на рік це звання охоплює весь Амстердам – ​​в день народження королеви 30 квітня (або 29-го, якщо 30-е число випало на неділю) все місто звільняється від мита на вуличну торгівлю. Тому якщо хочете опинитися в центрі самої величезної барахолки в світі, придбайте квитки на літак до Амстердама і відсвяткуйте там день народження голландського монарха.

Die Nolle, Берлін, Німеччина.
Адреса: Nollendorfplatz (місцеві жителі називають просто Nolli).
Дні роботи: щодня, крім вівторка.
Забронювавши авіаквитки в Берлін , Ви зможете відвідати унікальну барахолку, іншої такої немає ніде в світі – це Die Nolle. Її торговці розміщують свої найрізноманітніші товари в 16 старих залізничних вагонах, що стоять на Ноллендорфплац. Тут кожен знайде собі крам до вподоби, починаючи від завзятих антикварів і закінчуючи звичайними туристами. Крім того, відвідувачі Die Nolle можуть потрапити на безкоштовний джазовий концерт, який періодично влаштовують тут місцеві музиканти.

Portobello Road Market, Лондон, Великобританія
Адреса: Portobello Road.
Робочі дні: щодня, крім неділі.
Лондонський флі-маркет Portobello примітний тим, що вважається найдовшою ринковою вулицею в Європі – близько трьох кілометрів. Це справжній рай для любителів ретро. Ще в XIX столітті тут продавали продукти, але вже в 60-х роках Portobello став відомою барахолкою. По досить демократичним цінами тут можна купити одяг та аксесуари, порцелянові статуетки і кришталь, старі вінілові платівки і автографи зірок, швейні машинки, зброю і обладунки – все що завгодно. Місцеві подейкують, щоб тут не шукав – воно обов’язково знайдеться. Так що, якщо у Вас є якісь заповітні бажання – бронюйте авіаквиток в Лондон та вперед за мрією на Portobello.

more-signs

Старокінка, Одеса, Україна
Адреса: між вулицями Розкидайлівською і Ленінградською.
Дні роботи: субота, неділя.
Купивши авіаквитки в Одесу , і прогулюючись у вихідні дні по Раскідаловскій і прилеглих вулицях, Ви опинитеся на кілька десятків років в минулому. Сюди по суботах і неділях місцеві торговці виносять свої товари, створюючи відому одеську «старокінку». Тут Ви не побачите лотків і прилавків: усі товари будуть розкладені прямо на асфальті, розвішані на стінах будинків, деревах та парканах. Крім можливості знайти щось цікаве, авіаквиток в Одесу зможе на кілька годин перенести Вас в Одесу 30-х років, коли торговці вперше почали заповнювати вулиці і нарешті, створили блошиний ринок під назвою «старокінка».