Share Button

Snowboarding

Настала зима, а це означає, що зовсім скоро треба буде пакувати лижі та сноуборди, і задуматися на тим, як їх перевезти в літаку. Давайте розберемося, як організувати перевезення гірськолижного обладнання, і як змінюються умови перевезення спортивного багажу в залежності від авіакомпанії.

У сезон багато європейських авіакомпаній (крім лоукостерів) приймають спортінвентар до перевезення безкоштовно разом з основним багажем (якщо вони не перевищують норму безкоштовного провозу багажу). Тобто з собою можна взяти, наприклад, 20 кг реєстрованого багажу + 8 кг ручної поклажі + комплект гірськолижного спорядження (лижі, палиці і черевики або сноуборд + черевики).

Найчастіше гірськолижний комплект складається з 2-х місць: в одному лижі, в іншому-черевики. Важливо заздалегідь поінформувати авіакомпанію про те, яке спортивне спорядження ви будете здавати в багаж, не пізніше ніж за 48 годин до вильоту, з простої причини – обмежена місткість вантажних відсіків. Якщо ви не повідомите авіакомпанії про перевезення лиж, то є ймовірність, що їх не приймуть.

Важливо вкластися в норми провозу безкоштовного багажу, які діють у авіакомпанії. У всіх авіакомпаній вони різні, але зазвичай для економічного класу вона становить 23 кг, для преміум економ класу два місця багажу по 23 кг кожне, а бізнес-клас, – два місця по 32 кг. Такі умови діють у авіакомпаній Aegean Airlines, Brussels airlines, Air France, Austrian Airlines, LOT, British Airways, Czech Airlines, Delta, KLM, Lufthansa, Swiss, Turkish Airlines, МАУ.

На бортах авіакомпанії Air Berlin можна провезти безкоштовно спортивний інвентар, якщо ви попередньо зареєструєтесь за 48 годин до вильоту.
Для власників авіаквитків на рейси авіакомпанії Air France є два «пільгових набори»: сноуборд з парою взуття або лижі з палицями і черевиками. Вони обов’язково повинні бути упаковані в чохол, довжиною не більше 300 сантиметрів. Взуття можна скласти в іншу сумку, при цьому загальна вага спортінвентарю не повинна перевищувати 23 кілограми.

522c4a44ec89499d3a3bf6c9c7880be4

Авіакомпанія Austrian Airlines пропонує безкоштовно провезти 1 пару лиж, 1 пару лижних палиць, 1 пару черевиків або 1 сноуборд і 1 пару черевиків для сноуборду. Обов’язково попередьте авіакомпанію про спортінвентар, інакше гірськолижний комплект на борт не приймуть. Якщо вага і габарити перевищують норму, то треба доплатити суму, яка буде залежати від перевищення норми.

Авіакомпанія Lufthansa практично на всіх рейсах передбачила безкоштовне додаткове місце для спортивного багажу. Для безкоштовного перевезення спортінветаря, сумка з екіпіруванням не повинна бути важчою 23 кілограмів і перевищувати 158 сантиметрів в сумі по довжині, ширині і висоті за правилами авіакомпанії.

В авіакомпанії Swiss передбачили традиційні 23 безкоштовних «екстремальних» кілограма. Можна провезти сноуборд або пару лиж, палиці та шолом. Черевики можна здати в окремій сумці. При цьому вага не повинна перевищувати 23 кілограми, а габарити – 158 сантиметрів. Перельоти, які здійснюються авіакомпаніями-партнерами (кодшерінговие рейси) вимагають особливої ​​уваги пасажирів з гірськолижною екіпіровкою, тому що часто пасажири не знають, що летять не тим перевізником, у якого купували квиток. Тому перед вильотом краще уточнити, якою авіакомпанією виконується рейс, тому що норми провозу багажу у кожного перевізника свої.

Для перевезення літаком гірськолижне обладнання повинно бути обов’язково упаковано в чохли з маркуванням. При цьому в кожному чохлі повинна лежати тільки одна пара лиж і палиць або один сноуборд з кріпленнями. Зверніть увагу, що в деяких аеропортах вам доведеться здати лижі на окремій стійці для негабаритного багажу. По прильоту в місце призначення, ви також отримаєте лижі не на стрічці з звичайному багажем, а у відділі видачі негабаритного багажу.