Про відмінності між народами західних і східних країн говорять багато. Чимало написано про те, чим відрізняється життя жителів азіатських країн від європейських: культурою, менталітетом, благоустроєм, цінностями. Також багато сказано про відмінності між фінансово забезпеченими людьми і незаможними: хто як одягається, що п’є, де відпочиває. Нам стало цікаво, а чи є відмінності між багатіями, чи однаково користуються своїм фінансовим становищем забезпечені люди заходу та сходу. Для того щоб не сильно розпливатися в темах і в той же час розібратися в питанні розглянемо, як поводяться ті і інші під час відпочинку: як і де розважаються, скільки готові на це витратити і чому взагалі віддають перевагу. Ділимося з Вами здобутою інформацією.
Почнемо зі сходу. Тезисно принцип відпочинку заможних азіатів можна сформулювати так: менше коштів на послуги, більше – на товари і демонстрацію статусу. З огляду на темп і основні принципи життя жителів східних країн, їх відпочинок кардинально відрізняється від звичного нам європейського. Заможні китайці, філіппінці, в’єтнамці і т.д. не їдуть в далекі країни, не ознайомившись з багатствами рідної держави. Простіше кажучи, в першу чергу вони віддадуть перевагу внутрішньому туризму. І справа не тільки у великій відданості батьківщині, а ще й у вартості подорожей (подорожувати всередині країни куди дешевше, ніж купувати авіаквитки далеко закордон). Об’їздивши рідні місця уздовж і поперек, можна відправитися і в Європу або Америку, чому там незмінно раді. Наприклад, аналітики стверджують, що виїзд мандрівників зі східних держав ( Китаю , Індії і т.п.) щорічно збільшується на 15%. Звичайно, це загальні цифри, але повірте, враховуючи середньомісячний дохід, скажімо, китайця (450 доларів) купити найдешевший авіаквиток в обидві сторони з Пекіна в Стамбул за 445 доларів може не кожен.
Як не дивно, але саме забезпечені жителі східного регіону бронюють авіаквитки на лоукостери і шукають вигідні пропозиції для подорожей. При цьому вони знімають найдорожчі номери в готелях, купують дорогий одяг, а вартість їх мобільного телефону покриє місячні витрати середньостатистичної європейської сім’ї. Так забезпечений філіппінець витратить мінімум коштів на авіаквиток, але максимум на шикарний чемодан, сувеніри та чашку кави в елітному ресторані.
З заходом все з точністю навпаки : модно бути «простим», відвідати якомога більше країн і випробувати нові емоції. Радіти життю, бути активним, спробувати нові страви, підняти рівень адреналіну в крові – ось на що витрачають гроші забезпечені європейці. Неважливо куди ти купиш авіаквиток, головне, щоб відпочинок був бурхливим і насиченими яскравими емоціями. Придбав авіаквиток на літак до Гренландії – піднятися на вершину гори для спуску на лижах чи сноуборді допоможе власний вертоліт; в плавання по відносно спокійним водам Середземного моря можна ходити на власній яхті, якщо в руках опинилися авіаквитки до Французької Рив’єри. І, повірте, цей список розваг безмежний. При цьому, обід або вечерю в дорогому ресторані – це скоріше необхідність, ніж бажання. Куди краще і швидше забігти в фаст-фуд, з’їсти бургер і знову відправитися назустріч новим враженням.
Таким чином, схід і захід – це не тільки різний географічне положення і клімат, це ще й протилежний внутрішній світ кожного жителя. Хтось віддає перевагу традиційності, стійкості, непорушності і релігійності азіатів, а кому-то по душі динамічність, консерватизм і лібералізм європейців.