Share Button

2277509

Пропонуємо рейтинг найгірших авіаліній по комфортності економ класу, складений фахівцями британської консалтингової компанії Skytrax в 2015 році. При оцінюванні авіаперевізників, які пропонують авіаквитки економічного класу на далекі рейси, експерти ставили авіаційним компаніям від однієї до п’яти зірок, враховуючи якість бортового харчування, чистоту салону, комфортність пасажирських крісел, а також відгуки пасажирів.

З більш двохсот авіаліній в одну зірку фахівці оцінили державну національну компанію КНДР Air Koryo . Перевізник пропонує своїм клієнтам авіаквитки по досить демократичній ціні. На борту пасажири будуть задовольнятися бадьорим музичним супроводом (в основному маршами), щедрими порціями корейських страв (специфічна корейська кухня не всім до смаку), доброзичливим персоналом.

Якщо говорити про короткі перельоти, то компанія Bulgaria Air цілком задовольнить вимоги авіапасажира. Але пропоновані умови навряд чи зможуть витримати пасажири, які купили квиток даної авіалінії на далекомагістральний рейс. Крок крісел в 76 см не дозволить розслабитися Вашим ногам під час польоту. Харчування на борту є, але дуже легке. З напоїв буває тільки вода.
 
Вартість авіаквитків турецької авіаційної компанії Onur Air коливається в середньому ціновому сегменті. Найбільше негативних відгуків пасажирів «заслужила» платна вода на борту літака – по 3 євро за маленьку пляшку.

Як і багато лоукостерів турецька компанія Pegasus Airlines пропонує своїм клієнтам дешеві авіаквитки на перельоти за різними напрямками. У вартість не входить харчування на борту, але його можна придбати окремо. Крок крісла в літаках відповідає стандарту економ класу і становить в середньому 76 см (тривалий переліт дасться пасажиру важко).
  
Найбільша в Європі бюджетна авіакомпанія Ryanair також потрапила в антирейтинг по комфортності економ класу. З плюсів, які залучають пасажирів – вартість авіаквитків. Наприклад, на короткі відстані вона стартує від 10 євро. З мінусів – крім того, що пасажирові потрібно доплачувати за все, включаючи за роздруківку посадкового талона, в багатьох лайнерах перевізника один туалет замість трьох, а висота спинки всього 73,5 см, немає кишень, і вона не відкидається.

Як у випадку з усіма дискаунтерами, чеська бюджетний авіаперевізник Smart Wings продає найдешевші авіаквитки за тарифом, до якого не входять додаткові послуги. Авіапасажир може заплатити додатково і отримати практично все, що потрібно для комфортного перельоту. Що стосується комфорту в салоні лайнера, то все відповідає лоукост-стандартам: максимальна кількість місць в економ-класі досягається за рахунок мінімальної відстані між кріслами.

Придбати авіаквиток на літак Sudan Airways можна тільки в разі, якщо Ви плануєте подорожувати на Близький Схід або по Африці . Виконувати польоти над територією ЄС даними авіалініям заборонено. За оцінками експертів сидіння в літаках цього перевізника не особливо відрізняються від інших (крок крісла 71-81 см). Що стосується інших критеріїв – всі вони були оцінені в один бал.

Перше, що не сподобалося пасажирам Turkmenistan Airlines – це незручна система реєстрації на рейс. Також часто клієнти скаржаться на знання бортпровідників іноземних мов. Що стосується зручності крісел, то тут ситуація вже стандартна – в літаку мінімально допустима відстань між рядами 76 см. І все-таки варто відзначити, що ще в 2013 році Turkmenistan Airlines очолювали антирейтинг авіаліній по комфортності економ класу.

Міжнародні авіалінії України також отримали всього дві зірки. Експерти поставили низькі бали за зручність сидінь, якість бортового харчування, стан пасажирського салону і розваги на борту. Але варто сказати, що відгуки авіапасажирів в сторону цього перевізника цілком лояльні.