Share Button

flying_pregnant940

Сучасний спосіб життя не змушують вагітних жінок зупинятися ні перед якими труднощами. Часто на їх вибір і вчинки не можуть вплинути ніякі застереження і ризики, але якщо справа стосується здоров’я майбутнього малюка – тут все серйозно. Саме тому питання, що стосуються подорожі жінок в цікавому стані повітряним транспортом, викликають безліч дискусій і вимагають детального розгляду.

Чи можна мандрувати літаком під час вагітності?

Це питання хвилює багатьох представниць прекрасної статі, які перебувають в цікавому стані, які опиняються перед вибором – летіти чи не летіти? Однозначної відповіді, яка підійде кожній жінці, дати неможливо. В цілому, ніяких обмежень щодо подорожей повітряним транспортом під час вагітності немає. Однак є безліч факторів, що впливають на остаточний вердикт. Одним з перших, який варто розглянути – це вимоги авіакомпаній. Якщо Ви перебуваєте в стадії пошуку авіаквитків на літак, тоді ознайомтеся з вимогами різних авіаційних компаній і виберіть найбільш прийнятний для себе варіант.

МАУ , airBaltic – жінкам на 28-35 тижні вагітності включно при реєстрації на рейс до авіаквитка необхідно додати відповідну довідку від лікаря.

Lufthansa – майбутні матусі можуть бронювати квитки і здійснювати перельоти дано. авіакомпанією аж до завершення 36-го тижня (або за чотири тижні до передбачуваної дати пологів) без надання медичної довідки. Після 36 тижня – жінка повинна звернутися в медичний центр компанії Lufthansa.

Alitalia – після 36 тижня вагітності при реєстрації на рейс разом з авіаквитком необхідно мати заповнену спеціальну медичну форму (MEDIF) з підписом і печаткою лікаря.

Air France – офіційної згоди лікаря, щоб летіти рейсами Air France, отримувати не потрібно.

Turkish Airlines – дозволений переліт жінкам на терміні не більш 28 тижнів при наявності медичного дозволу від лікаря-гінеколога.

Etihad Airways – починаючи з 29 і до кінця 36 тижня пасажирці необхідно пред’явити медичну довідку. З 37-го тижня перельоти даною авіакомпанією заборонені.

Air Moldova – після 28 і до 32 тижня включно – жінка в положенні при реєстрації на рейс повинна надати разом з квитком медичну довідку з печаткою і підписом лікаря. Після 32 і до кінця 35 тижня, а також у випадках ускладнень – необхідна MEDIF форма, заповнена лікарем авіакомпанії. З 36 тижня – перельоти заборонені.

Який термін вагітності найбільш безпечний для перельотів?

Всім відомо, що кожен період вагітності особливий, тому збираючись в подорож і купуючи авіаквитки необхідно враховувати не тільки загальний стан, але конкретний триместр вагітності.

  • перший триместр: 1-13 тижні
    У цей період краще утриматися від подорожей. Якщо ж виникла гостра необхідність перельоту, тоді бронюйте квитки на літак з датою вильоту відповідної 7 або 8 тижню вагітності, які вважаються найбезпечнішими для перельотів в першому триместрі.
  • другий триместр: 14-27 тижні
    Саме цей термін вважається найсприятливішим для подорожей майбутніх мами і малюка. Однак деякі фахівці радять не купувати авіаквитки на перельоти з 18 по 22 тижні, аргументуючи це тим, що в цей період можливий ризик пізнього викидня. Але якщо вагітність протікає без будь-яких ускладнень, жінка відчуває себе прекрасно і немає ніяких ризиків для плоду – сміливо оформляйте авіаквиток і вирушайте на довгоочікуваний відпочинок.
  • третій триместр: 28-40 тижні
    Цей період вимагає великої обережності і пильності під час подорожей. Більшість авіакомпаній допустять на борт літака лише при наявності відповідної довідки від лікаря, а деякі перевізники можуть зажадати документ з медичного центру авіакомпанії. Також в більшості випадків доведеться заповнити і підписати документ який вказує, що авіакомпанія не несе відповідальності за можливі несприятливі наслідки.

У яких ситуаціях вагітним краще утриматися від польотів?

Існує ряд протипоказань до перельоту під час вагітності, навіть якщо жінка відчуває себе добре, наприклад, анемія, гіпертонія, сильний токсикоз і т.д.

Як зробити переліт комфортним?

Якщо Ви вирішили летіти, лікар дав на це свою згоду, і Ви вже встигли оформити авіаквитки, тоді саме час почати підготовку до подорожі. Існує ряд рекомендацій, які допоможуть майбутнім мамам почувати себе комфортно при перельоті і мінімізувати ризики можливих ускладнень:

  • бронюйте авіаквиток в бізнес-клас. У бізнес-класі ширші крісла і збільшена відстань між ними. Якщо Ви оформили авіаквиток в економ клас – тоді обирайте місце в першому ряду (достатньо місця для ніг) або, в крайньому випадку, місце біля проходу
  • для зниження ризику судинних ускладнень одягніть в літак компресійний трикотаж
  • пристібайте ремені безпеки під животиком
  • візьміть ортопедичну подушку для шиї і спини
  • щоб знизити навантаження на спину відкиньте спинку сидіння
  • періодично прогулюйтеся по салону лайнера, щоб уникнути набряків ніг
  • пийте багато рідини – близько 500 мл на годину (виключіть газовані напої і кава)